STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Video rozhovory

ŽIVOT ZA ZDÍ

28. listopadu 2017 v 11:52 | Admin
Klikni
POMOC ZÁCHRANNÉ SLUŽBY PŘI ZÁCHVATECH ÚZKOSTI

28. listopadu 2017 v 11:31 | AdminKeci v kleci moje zkušenosti s jednáním se mnou v sanice je katastrofa, křičely na mě místo ukliďování..přikurtovaly mne a nadávaly mi... samozdřejmě mi zhoršily holotropí dýchání!!!


Vaše zkušenosti se záchranou službou při psych potížích???

Co se děje za zdmi psychiatrické léčebny v Bohnicích

28. listopadu 2017 v 11:12 | Admin

klikniMimochodem ta aplikace mi nejde stáhnout!!!
Vaše zkušenosti???

Důkaz, že i zvířata mají emoce: neskutečné video veselých krav

29. března 2014 v 20:55 | Admin

Nedávno mi kamarádka poslala odkaz na video s názvem 'Happy cows'. Po pravdě - očekávala jsem fialovou krávu Milku, jak se šťastně pase na švýcarské louce, ovšem po zhlédnutí videa jsem zůstala tak trochu v šoku. Na videu byly totiž krávy, které divoce a radostně skáčou venku na trávě - a to poté, co nebyly poslány na jatka. Jejich radost a štěstí byly neoddiskutovatelné.
Musím říct, že video ve mně zanechalo silný dojem - a já si v duchu říkala: Aha, potřebujeme snad jasnější důkaz o tom, že i zvířata prožívají hluboký emocionální život? Co víc ještě chceme slyšet, abychom uvěřili tomu, že náš Bobík nebo kočka Micka mají špatnou náladu, nechce se jim s námi komunikovat, nebo jsou naopak neskutečně 'happy' v případě, že je hladíme nebo s nimi vyběhneme ven na procházku? To, že mají zvířata emoce, potvrzuje i profesor ekologie a biologie na University of Colorado - dr. Marc Bekoff. Ten říká: "Zvířata mají emoce, jen je musíme pochopit, naslouchat jim. Tedy dívat se jim do očí, na to, jakým způsobem vrtí ocasem nebo jak se tváří."

Skeptici tvrdí, že zvířecí emoce jsou nesmysl

Podle nich se zvířata tváří šťastně 'jen jako', tedy ne doopravdy, a že skutečný prožitek jde mimo ně. Přitom vědecké studie neustále přesvědčují o tom, že právě zvířata nám velmi často ukazují, že u nich probíhají podobné neurochemické změny jako u lidí. Podrobné etologické studie také ukazují, že mnohá zvířata jsou dokonce hluboce přemýšlející. Spousta vědců už dnes uznává, že všichni savci a mnoho dalších zvířat jsou vědomé bytosti. Různé výzkumy už prokázaly, že laboratorní potkani se dokážou radovat, že sloni dokážou brečet a že myši jsou empatické. Musím souhlasit: moje děti mají doma dva potkany, a jejich radost, když se vrátíme domů, je neuvěřitelná.


Emoce umožňují zvířatům adaptovat se

Podle Marca Bekoffa mají emoce sloužit jako sociální 'lepidlo' pro sbližování zvířat mezi sebou, ale také mají podněcovat a regulovat širokou škálu společenských setkání mezi přáteli a nepřáteli. Emoce umožňují zvířatům, aby se chovala adaptabilně a pružně - pomocí různých vzorců chování. Výzkumy například ukázaly, že potkani jsou empatičtí hlodavci, ale ukázalo se taky, že je s nimi legrace. Podobně dopadly výzkumy s jinými zvířaty: zamilovanými velrybami, rozzlobenými paviány či slony, kteří trpí posttraumatickou stresovou poruchou, truchlícími vydrami, osly či nevidomými psy. Další důkazy jsou téměř zbytečné a potřebují je spíše jen ti, kdo stále tvrdí, že zvířata nemají zkušenostní emoce.

Zrcadlové neurony

Ty by mohly pomoci vysvětlit takové pocity, jako je empatie u zvířat. Tyto neurony byly poprvé pozorovány u opic a zajišťují shodné zakódování a rozkódování mimoslovního sdělení u 'odesílatele' a 'příjemce'. Tuto schopnost nemají jen lidé, ale i zvířata: krásně je to vidět například v případě makaků, kteří odmítají přijímat potravu, pokud jiný makak trpí, stejně tak myši a potkani, kteří výrazně reagují na bolestivé podněty poté, co pozorovali jiné trpící myši v bolestech. Co to tedy všechno znamená a co z toho vyplývá? Že emoce jsou darem našich předků a máme je my i zvířata, takže bychom na to neměli zapomínat.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kUZ1YLhIAg8#t=0


zdroj:http://www.marianne.cz

Stížnosti pacientů psychiatrické léčebny Praha Bohnice!

14. ledna 2012 v 18:53 | ADMIN webu

Mnoho dalších šokujících a alarmujícch videí ke shlednutí na You Tube... běhá mi z toho mrátz po zádech....

Např:

 
 

Reklama
Reklama