STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

ÚVOD naposledy.blog.cz

Jak vznikl naposledy.blog.cz/ Deprese - Stres - Diskuse

16. března 2017 v 11:50 | Admin
Tyto stránky jsou s láskou věnovány všem hledajícím nejen pomoc a pochopení.
Dedicated to everyone who seeks help


Pomáhat je mé poslání,prostě to tak cítím...A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady nebo i na mém chatu.

A věř mi jento, že už to, že tu čteš teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě.Máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji.Protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.
A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant.Ať už amatérsky jako já, a nebo profík protože pomáhat druhým, pomáhá i nám samotným.Tak mi napiš, a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)A já tě objímám,protože i na tobě mi záleží, a mám tě ráda.


Shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,
prosím pomožte o nich informovat ostaní,aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.Děkuji
Pomocí vložení odkazu.
V době kdy znikal tento blog,jsem se cítila velmi opuštěně a bez pochopení...
Uplynulo několik let, a mám krásného syna a milujícího manžela, chci tím říct že i když je nám nejhůř,neznamená to, že to tak zustane navěky.

Jak vznikl naposledy.blog.cz, Deprese-Stres-Diskuse

Když jsem se dozvěděla že jsem psychiyky nemocná nechtěla jsem tomu věřit a jelikož mi byla i stanovená diagnóza,vlastně hned několik. A to psychotická dekompenzační emočně nestabilní poruchaosobnosti , hraniční typ, s těžkou depresivní epizodou, s psychotickými příznaky 4/ 2014. Dále emočně nestabilní porucha osobnosti dg 2011 s depresivní dekompenzací. Agorafóbie ,Sociální fóbie,Klaustofobie a Anemofobie.Daly mi třeí stupeň inalitidy a já jsem se chtěla o svích duševních nemocich dozvědět co nejvíce.
A tak jsem si sedla k počítači a serchovala. Tvalo mi spousty času a hodin než jsem našla dostatek stránek které by mne dostatečně informovaly.A když jsem tak přemítala o sobě uvědomila jsem si že jsem na to sama že nemám kolem sebe nikoho kdo by mě a mé stavy respektoval a hlavně jim rozuměl.Zároveň mi došlo že nejsem sama kdo má psychivké potíže a tak se mi v hlavě zrodil nápad.Udělám si stránky kde bude více informací o lidské psychice,kde si každý nalezne ten svůj článek v rubrice přiřazující dané téma nemoci.

Stránky odkazující na odbornou pomoc s odbornými články takové které budou moci navštěvovat nejen nemocný lidé ale i lidé z širšího kruhu jako je domácí násilí,drogy,znásilnění apod.Takové stránky kde si mezi sebou lidé budou moci vyměňovat své skušenosti a kde naleznou to co chybělo i mě,přátelé a informace .Lidi kteří mi budou rozumět,lidi kterým nebudu lhostejná tak jako jsem se cítila ve své rodině,ať už to byla pravdanebo ne.Lidi kterým se budu moci otevřeně svěřit se svími bolestmi,obavami a vlastními zážitky.
A tehdy i když přiznávám se strachem jsem začala vytvářet pravdiví životopis Sandry v poslední rubrice


Život s nemocnou psychikou, Autobiografie autorky blogu
A jak vznikl název naposledy.blog.cz?


No udělala jsem si blog ale nějak se mi nelíbil tak jsem ho smazala, takovích blogů jsem založila asi cca 5 ale brzy jsem je smazala a tak jsem udělala tenhle naposledy s tím že ten už nevymažu a tak vznikl název naposledy.blog.cz

Hledala jsem mezi mnoha blogy kteté jsou zdarma a oběvila jsem Blog.cz který mne oslovil svou nenáročností na znalost vytváření vlastních stránek.A díky kterému už nejsem sama ale mám vás čtenáře,kterých si vážím a na kterých mi velmi záleží.Naplňujete mi život pocitem že dělám něco užitečného ,že mohu pomáhat těm kteří pomoc potřebují.A můj život se pro mne může stát něčím jiným než jen vlastním utrpením.

Tímto děkuji svím čtenářům a vám všem kteří tento blog navštěvujete a velký dík patří i všem spolupracovníkům kteří se podílely na vzniku Blog.cz

A díky kterému tu jste vy i já a nikdo už nemusí být sám.Přeji vám všem lepší zítřky bez slziček a Blogu.cz mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Jsem smutná
Jsem smutná z toho kolik ztracených lidských dušiček je mezi námi aniž by chom o tom měli byť sebemenčí tušení,lidé kteří se z rozlišných důvodů ať už stydí, či bojí svěřit se komukoliv o své bolesti a o svém trápení natož aby sami bez pomoci druhých vyhledali odbornou pomoc.

Lidé jejichž bolest nenalézá utěchy, ano i oni jsou mezi námi.¨
Může to být třeba vaše nejlepší kamárdka která byla znásilněna nebo váš starý soused který žije v domácím násilí a jehož utrpení přichází od tam tuď odkud by to nejméně čekal,od jeho syna.Vždyť je tolik zla kolem nás,neprohlubujme ho vlastní lhostejností.

Nebuďme lhostejní k lidem které neznáme,k lidem v našem okolí,slyšíte-li každodení srdceryvný nářek dítěte ve vašem domě, či pláč ženy a křik jejího agresora,zavolejte na bezplatné telefóní číslo158.Nestavme se zády k neštěstí druhých ani nesuďme a neodcuzujme ty kterým nerozumíme,jsou mezi námi dyslektici,dysgrafici, lidé trpící duševním onemocněním to oni všichni a mnoho dalších potřebují naší pomoc.Rozhlédněme se společně kolem sebe,není na světě až přezpříliš lidské zloby a nenávisti ?"


Kdo jsem: Jsem troufám si říct lajcká odbornice nejen v oblasti psychologie

A dokáži vám pomoc nikoliv jako odborník s diplomem co si vše vyčetl jen z knížek, ale jako odborník který si vším prošel na vlastní kůži,tudíž vás lépe pochopím a nemám problém se do vás vcítít.
Prošla jsem si opravdu vším,od zneužívání v dětsví,po znásilnění,prošla jsem cestou drogama,blázincema,terapiema atd,prostitucí,unosem pedofila,domácím násilým,bezdomovstvím,sebepoškozováním sebevražednýma pokusma atd..
Takže neí nic čemu bych neuměla rozumět a není za co by jste se měly stydět nebo se mi bát svěřit.
Ráda vyslechnu a pomůžu každýmu zadarmo,kdo bude chtít a kdo si mi o pomoc řekne.Mím vyšším posláním je pomáhat.

Ježtě bych Vás požádala tolerujte prosím pravopisné chyby v neodborných článcích a příspěvcích.Otevřte nejen zde svá srdce vedoucí k toleranci a k pochopení druhých.
Kéž jsou vám tyto mé stránky alespoň trošičku užitečné a věřte že nejste sami. Přeji mnoho sil a leší zítřky bez trápení a slziček.

A shledáte-li tyto stránky alespoň trošičku užitečnými , pomožte o nich informovat ostatní pomocí odkazu vloženém na vašich internetovích stránkách a pod. Děkuji.
S láskou Váš Admin,protože oslovení Adminka mi připadá hloupě.
Soustřeďte se na vše pozitivní!

Pokuste se ve všem vidět jen to pozitivní. Negativní myšlenky a přístupy vás mohou vysát a když se jim poddáte, budou jen silnější. Když se budete snažit na člověka nebo situaci nahlížet pozitivně, vaše smýšlení bude také pozitivnější.

I na nejhorších situacích se dá vždycky najít něco pozitivního. Možná bude nějakou dobu trvat, než pozitivní aspekt situace objevíte, ale když na všem budete vidět něco kladného, pomůže vám to vyhnout se negativitě.
Jedna studie dokázala, že pozitivní přístup přispívá k úspěchu víc než cokoliv jiného (včetně znalostí nebo dovedností).

1.Sestavte si seznam věcí, za které jste vděční. Vděčnost vám pomůže pěstovat pozitivní postoj. Když si sepíšete vše, za co jste vděční, pomůže vám to přemoci jakékoliv negativní myšlenky, které vás napadnou.
Když se někdy budete cítit negativně, přečtěte si seznam věcí, za které jste vděční. Díky tomu budete schopní zůstat pozitivní.


2.Mluvte pozitivně. Slova, která volíte, významně ovlivňují váš postoj a pocity. Když během dne budete používat pozitivní slova a výroky, udržíte si pozitivní smýšlení a bude se vám lépe bojovat s negativitou.


3.Používejte výroky jako "doufám" nebo "najdeme řešení". Pomohou vám a lidem ve vašem okolí být pozitivní.
Když si každé ráno po probuzení řeknete něco pozitivního, váš den se bude ubírat pozitivnější cestou. Můžete si například říct: "Dneska bude skvělý den. Cítím se dobře a dokážu, co budu chtít."

4.Sepište si pozitivní citáty a strategicky si je umístěte po domově. Když budete mít něco, co vám bude připomínat pozitivní věci, budete mít pravděpodobně pozitivnější myšlenky a pocity celý den.

5.Obklopte se pozitivními lidmi. Když budete mít kolem sebe lidi, kteří vás podporují a umí věci uvést na správnou míru, pomůže vám to budovat pozitivní přístup. Pozitivní lidé vám také pomůžou bojovat s negativitou a změnit přístup.

6.Pomáhejte ostatním. Dobré skutky a pomoc ostatním dokážou pro váš postoj udělat zázraky. Budete moci na svůj život nahlédnout z jiné perspektivy, odvedete pozornost od problémů a všeobecně vám to pomůže v tom, abyste se cítili optimističtěji.Zkuste pracovat jako dobrovolníci v nemocnici nebo v jídelně pro bezdomovce. Uvidíte svůj život ve správném světle, protože si uvědomíte, že jste zdraví a dokážete se sami o sebe postarat.
Tato zkušenost vám také může pomoci v tom, abyste se aktivně rozhodli změnit negativní přístup k životu.

7.Špatný přístup také změníte, když pomůžete přátelům nebo rodině, protože někomu uděláte radost a tím pádem budete mít radost i vy sami.Přijímání a dávání lásky a podpory vám umožní přijímat život čím dál tím víc pozitivně.
Zbavte se své negativity!

Pokud máte negativní postoj k životu, Tak negativně ovlivňujete vše kolem sebe. Když budete aktivně budovat pozitivní smýšlení, můžete se negativnímu postoji ubránit a změnit ho.
Převezměte zodpovědnost za svoje myšlenky a činy. Jen vy sami řídíte svůj život a mnoho negativních situací a myšlenek ovlivňujete právě vy sami.Když za svoje skutky převezmete zodpovědnost, můžete začít zbavovat svůj život negativity a vytvořit si pozitivní prostředí.Negativní myšlenky plodí negativní činy. Když se rozhodnete mít pozitivní přístup, nastanou i pozitivní změny.
1.Sestavte si seznam negativních věcí ve svém životě a začněte je měnit. Když si uvědomíte, co je ve vašem životě negativní, zjistíte, co z toho můžete ovládat a změnit. Seznam spalte a tak se negativity zbavte.
Na kousek papíru sepište cokoliv ve svém životě, co považujete za negativní. Seznam si přečtěte a odškrtněte to, co můžete změnit. Negativní vztahy s jinými lidmi můžete například změnit tak, že tyto lidi přestanete vpouštět do svého života.Když máte promyšleno, jak změníte negativní vlivy ve svém životě, papír spalte jako symbol toho, že jste se od nich odpoutali. Pak napište nový seznam s věcmi, které jsou ve vašem životě pozitivní.


2.Přestaňte mít vysoké nároky. Negativita často začíná tak, že máte na sebe nebo ostatní nějaká očekávání. Když se neralistických nebo negativních nároků zbavíte, změníte tak svůj postoj a navíc vytvoříte pozitivní prostředí.

3.Přijměte, že nic není dokonalé. Vady na kráse přidávají na charakteru. Když přestanete očekávat dokonalost, pomůže vám to soustředit se na kladné rysy jakéhokoliv člověka nebo situace.Kdykoliv se vám stane něco špatného, pokuste se na to co nejvíce zapomenout a pak si aktivně představte věci, které byste si přáli, aby se staly.Stejně tak pokud vám někdo řekne něco negativního, chvíli nad tím zauvažujte a pak se tím přestaňte zabývat. Když se budete negativitou příliš zabývat, budete se kvůli tomu jen cítit negativně.


4.Odpusťte sami sobě i ostatním. Když v sobě budete nosit zášť a lpět na svých nedokonalostech, pouze tak posílíte svůj negativní přístup.Pokud ale dokážete odpustit a nechat to plavat, budete se moct soustředit na pozitivní stránku sebe sama i ostatních.Odpuštěním se zbavíte negativních postojů a uděláte místo pro pozitivní náhled. Navíc se vám také sníží stres a naopak zvýší pocity klidu a míru.


5.Omezte setkávání se s negativními lidmi nebo je úplně přestaňte vídat. Lidi, kterými se obklopujeme, mají významný dopad na náš postoj.Když omezíte kontakt s negativními lidmi nebo se s nimi úplně přestanete setkávat, pomůže vám to ve změně přístupu.Pokud nemůžete nějakého člověka ze života úplně odstranit, můžete omezit, jak často jste vystaveni jeho vlivu. Můžete také odmítat jeho negativní přístup a stanoviska a poukazovat na pozitivní aspekty toho, co říká nebo dělá.Tímto způsobem se nenecháte stáhnout k jeho negativitě.

6.Naučte se odpovídat na změnu. Negativní emoce se často objevují při nějaké změně. Změnu nejlépe vyřešíte tak, že ji vezmete v potaz, ale nebudete na ni reagovat.Učiňte rozhodnutí, že o změně budete v každé situaci přemýšlet pozitivně a díky tomu udržíte negativitu vždy na uzdě.Nemůžete sice ovládat všechny situace ani všechny lidi, ale můžete si vybrat, jaká bude vaše reakce. Když negativní situaci nebo člověka přijmete pozitivně, bude i váš postoj pozitivnější a může také vyústit v pozitivní řešení.Pokud vám například někdo napíše rozezlený e-mail, neodpovídejte na něj hned. Sepište si návrh odpovědi a počkejte 24 hodin s jejím odesláním. Druhý den si e-mail přečtěte znovu a pravděpodobně tón trochu zmírníte a to zamezí tomu, aby se situace dále vyhrotila.

7.Pokud se vám přihodí něco špatného, jako je například ztráta zaměstnání, poděkujte zaměstnavateli za příležitost a řekněte si: "Teď mám příležitost najít něco lepšího, co mě bude opravdu bavit."

8.Pořád se posunujte kupředu. Občas budete mít negativní myšlenky, což je normální a přijatelné, ale naučte se na nich nijak nelpět. Když budete směřovat kupředu k pozitivnímu smýšlení, budete schopni svůj negativní postoj změnit.Nazávěr bych vám ráda řekla že to, že nevidíte východisko zesvé situace,
neznamená že si o tom nemáte s kým promluvit!
Kde hledat pomoc
Mezi blízkými asi nikoho vhodného nemáte, to byste nebyl/a tady.
Navštívit můžete psychologa (tam se budete muset objednat a informujte se na způsob úhrady)


Psychiatra (NEPOTŘEBUJETE doporučení od praktického lékaře a je-li vaše situace vážná a akutní, nemusíte se ani objednávat, i když je lepší se předem ohlásit. Někteří psychiatři třeba nepochopí závažnost vaší situace a dají vám termín třeba za měsíc - tím se ale nenechte odradit a prostě tam v ordinačních hodinách přijďte, odmítnout vás nemůže).

Kdykoli vám pomůže záchranná služba nebo kterákoli psychiatrická léčebna,také můžete zkusit nalézt útěchu u duchovního nebo v církvi tam, kde bydlíte. A zamyslete se - třeba znáte člověka, který umí druhého vyslechnout, třeba máte ve škole učitele, kterému by šlo věřit.

Psychologická pomoc 24hodin denně na telefonu,nebojte se a volejte telefóní číslo 900 70 10 20

Je to % anonymní a navíc tam najdete výběr poradců ze všech krajů ČR


Internetová bezplatná poradna,můžete se ptát a také si pročíst otázky jiných lidí včetně odpovědí odborníků
Ideální možností je linka důvěry. Některé jsou v provozu nonstop, některé mají specializaci… Všude se vám budou rádi věnovat. Nemusíte se představit ani říkat, odkud jste, naopak mluvit můžete o čemkoli, co se vám honí v hlavě. Nebojte se odsouzení ani kázání, čekejte pochopení a ochotu.S láskou Vaše Adminka
Help about this blog to inform other people. Please insert a link to your web sites.
Thank you


 
 

Reklama