STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Syndrom náhlého umrtí

Nejhorší noční můra všech rodičů - syndrom náhlého úmrtí (SIDS - Sudden Infant Death Syndrom).

12. dubna 2014 v 9:32 | Admin
Nejhorší noční můra všech rodičů - syndrom náhlého úmrtí (SIDS - Sudden Infant Death Syndrom). Nejčastější příčina úmrtí dětí během prvního roku života s vrcholem mezi 2.- 4.měsícem.

Syndrom náhlého úmrtí

Jde o náhlou neočekávanou smrt kojence, který těsně před smrtí nejevil žádné závažnější příznaky nemoci a následné vyšetření u něj neobjevilo žádné patologicko-anatomické odchylky. SIDS studuje a zkoumá mnoho odborníků z celého světa, ale dodnes nikdo neodhalil jeho pravou příčinu. Předpokládá se vliv kombinací různých faktorů. Některé z nich můžete ovlivnit! Pojďme si doporučení pro snížení výskytu SIDSdůkladně probrat.

Pozice ve spánku

Kolem roku 1980 dětští lékaři doporučovali děti ke spánku ukládat na bříško, aby se zamezilo vdechnutí potravy při event. zvracení. Později se ale zjistilo, že děti v poloze na bříšku mají hlubší spánek, hůře se budí, je u nich vyšší riziko přehřátí, mají v krvi vyšší hladinu kysličníku uhličitého, atd. Ukázalo se tedy, že poloha na bříšku je proSIDS značně riziková!
Také poloha na boku se nedoporučuje. Tlak na břicho a event. boční části hrudníku rovněž zvyšuje riziko SIDS.
Vhodnou polohou je pozice na zádech. Objevily se však obavy, že v této poloze by miminko snadněji vdechnout ublinknutou potravu. Veškeré studie však potvrdily, že uložení na záda není s ohledem na možnost vdechnutí stravy riskantní.

Postýlka

Matrace by měla být pevná, prodyšná. Nikdy nic pod matraci nedávejte! Pokud chcete dítě uložit do zešikmené polohy (kvůli ublinkávání), podložte nohy postýlky. Vyvarujte se gumovému nebo plastovému potahu pro ochranu matrace, může snížit ventilaci a způsobit přehrátí dítěte. Doporučují se fanelové a elastické potahy.
Vhodnější je rošt postýlky z pevného plátna než ze dřeva, protože dřevo udržuje a pohlcuje teplo. To by mohlo způsobit přehřívání.
V žádném případě nesmí být v postýlce měkké hračky a jiné předměty, které by mohly zakrýt obličej kojence (polštář, měkká matrace). Místo peřinky či deky můžete použít spací pytle, které nemohou překrýt obličej, není nutné je vázat k posteli (menší riziko uškrcení) a ve kterých se dítě obtížněji přetočí na bříško.Na postranice by neměly být ani uvazovány různé dečky, brání volnému dýchání.

Teplota

Teplota v místnosti, kde dítě spí, nesmí být příliš vysoká (cca 20°C) a dejte pozor, aby postýlka nebyla uložena přímo u radiátoru.
Dítě přiměřeně oblečte. Teplotu těla poznáte položením ruky na krk dítěte. Studené ruce nejsou ukazatelem podchlazení!

Kojení

Mateřské mléko obsahuje všechny důležité látky ve správném poměru zvyšující obranyschopnost dítěte. A pokud nemůžete kojit, vybírejte vhodnou dětskou výživu podle věku dítěte.

Rodiče

Vaše děťátko potřebuje cítit vaši blízkost a pohodu, aby bylo klidné, zdravé a dobře rostlo. Proto miminko nenechávejte samotné, postýlka by měla být umístěna v pokoji s matkou. A nezapomeňte na rovnici. Rodiče ve stresu = dítě ve stresu = riziko vzniku SIDS.
Vyvarujte se kouření, užívání alkoholu či jiných omanných látek!
Poučte příbuzné, kteří budou pečovat o vaše dítě, na všechna uvedená doporučení.

Syndrom náhlého úmrtí může postihnout zcela zdravého kojence, ale častější výskytSIDS je u dítěte:
  • předčasně narozeného po komplikacích při těhotenství
  • s velmi nízkou porodní váhou
  • s komplikacemi v prvním týdnu života
  • jehož matka užívala cigatety, alkohol a drogy během těhotenství
  • s rodinou, kde se SIDS již objevil
  • při větším počtu dětí v rodině
  • při věku matky pod 20 let
  • v případě neprovedení všech potřebných vyšetření nebo nedostatečném lékařském dozoru během těhotenství
Mluvit o SIDS a nezmínit se o monitorech dechu ani nejde. Dlouhá léta se diskutuje o užívání tzv. monitorů, které u spícího dítěte signalizují zástavu dýchání nebo srdeční akce. Pediatři došli k závěru, že by se tyto přístroje neměly standardně používat. Měly být spíše výjimkou a omezeny na zvláštní případy (uvedeno výše). Rozšířené užívání monitorů může dokonce stresovat okolí dítěte (falešné alarmy nejsou vzácné!). Pokud se již monitor použije, musí splňovat určité technické podmínky (např. uchovávat záznam předchozích událostí - dýchání, srdeční akce). Rodiče by měli být informováni, že ani moderní domácí monitor nemůže 100% vyloučit SIDS a že musí přesto dodržovat všechna shora uvedená doporučení jak snížit riziko SIDS.
Na závěr si zopakujme základy první pomoci při zástavě dechu u kojence

Kdy zahájit resuscitaci?

Dítě nedýchá, je bledé nebo zmodralo. Hrudník a bříško se nezvedají.

Postup

Volejte linku 155, v ideálním případě tímto pověřte další osobu, pokud jste sám/sama zahajte nejprve resuscitaci, volejte po oživení.
Uvolněte dýchacích cesty, vyčistěte ústní dutinu a jednou rukou proveďte mírný záklon hlavy. Prsty druhé ruky jemně předsunou nadzvednou bradu. Pomůže podložení ramínek. V některých případech stačí k uvolnění dýchacích cest již jen toto opatření.
Při podezření na aspiraci předmětu či tekutiny položíme kojence bříškem na své předloktí s hlavou mírně skloněnou níže. Po té provedeme 3-5 úderů mezi lopatky směrem z dýchacích cest. V případě, že jste neuspěli, uchopte dítě za holé kotníky hlavou dolů a vše zopakujte.
Nezačne-li pacient po uvolnění dýchacích cest opět dýchat, zahajte resuscitaci. Důležitý je udržet mírný záklon, jednou rukou kojenci přidržujete hlavičku, druhou přizvedněte bradu, vaše ústa obemknou nos i pusu. Pak následuje 5 úvodních vdechů, vdechujeme přibližně obsah vaší ústní dutiny, velký objem vdechovaného vzduchu by mohl poškodit plíce. Pohyby hrudníku by měly být jasně patrné. Frekvence je 30 vdechů/min (1 vdech za 2 sekundy), u novorozence a 20 vdechů/min, u kojence(1 vdech za 3 sekundy). Zahajte srdeční masáž. Miminko musí ležet na pevné podložce, místo stlačení je dolní třetina hrudní kosti, asi 1,5 cm pod spojnicí mezi bradavkami. Stlačujeme ukazovákem a prostředníkem, nebo překříženými palci při obejmutí hrudníčku. Prsty neodtahujte, po dobu masírování jsou stále v kontaktu s pokožkou. Hloubka stlačení je asi 2-3 cm.
zdroj:http://detske-nemoci.zdrave.cz
 
 

Reklama