STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Suicidiální chování

Suicidiální chování

23. listopadu 2011 v 3:54 | ADMIN webu

Suicidiální chování

Skutečnost, že sebevražda je v současné době ve vyspělých zemích třetí (a v některých dokonce druhou) nejčastější příčinou úmrtí dospívajících, je vysoce alarmující.

U chlapců je dokonaná sebevražda třikrát častější než u dívek.

Sebevražedné chování a jednání má tři stupně.

Prvním stupněm jsou sebevražedné neurčité myšlenky typu "život nestojí za to žít" až po konkrétní plány na spáchání sebevraždy určitým způsobem.

Druhým stupněm je sebevražedný pokus a třetím je dokonaná sebevražda samotná.

Riziko sebevraždy však nebývá dáno jediným výlučným faktorem, ale spíše nahromaděním nepříznivých podnětů, jako jsou rodinná dysfunkce, fyzické týrání či sexuální zneužívání, stávající psychická porucha, abúzus drog, depresívní anamnéza v rodině, předchozí sebevražedný pokus či časté myšlenky na sebevraždu.

Velmi závažným rizikem je impulsivita, a to hned ve dvojím slova smyslu: jednak sama o sobě jako povahový rys a jednak jako nedostatek plánování.

Člověk v záchvatu negativního emočního impulsu nedokáže v té chvíli dohlédnout dál a nastupuje zkrat, v krajním případě sebevražda.

Udává se, že až 80 % suicidií adolescentů není naplánováno ani den předem.

Velmi důležité jsou emoční stavy, zejména úzkosti a deprese.

S nimi se pojí především beznaděj, která je signifikantním prediktorem dokonané sebevraždy.

Beck popisuje tzv. kognitivní sebevražednou triádu: negativní pohled na sebe samého, negativní pohled na události a negativní pohled na budoucnost.


 
 

Reklama