STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Strach z létání (aviofobie)

Strach z létání (aviofobie)

25. listopadu 2011 v 13:43 | ADMIN webu
Strach z létání neboli aviofobie je prý nejčastější fobií vůbec. Může se projevovat jen drobnou nevolností či nervozitou, ale v extrémních případech může, jako každá fobie, vážně komplikovat chod běžného života.

Podle výzkumů trpí fobií z létání častěji ženy než muži, nejvíce starší lidé, generace pro kterou dnešní dostupnost létání nebyla samozřejmostí. Aviofobie souvisí se základními lidskými pudy, které hlásí zůstat na zemi - největší problémy tak způsobuje lidem trpícím současně také klaustrofobií (strachem z uzavřených prostor) a akrofobií (strachem z výšek). V současné době hraje určitou roli také strach z teroristického útoku či únosu letadla a s nimi související strach ze ztráty sebekontroly.

Člověku trpícími strachem z létání nepomůže vědomí statistik o bezpečnosti létání, většinou o nich ví a uvědomuje si je, není však schopen je racionálně přijmout. Velké procento postižených je také přesvědčeno, že právě oni jsou určení být oním osudným jedním z milionu, který zemře při létání.

Tyto psychologické faktory se mohou zobrazit na těle a způsobovat fyzické problémy. Může se objevit silná nevolnost, závratě, zvýšené pocení, zrychlený tep, bušení srdce, dušnost a zvracení. Nejčastějším řešením těchto problémů bývá terapie spojená s předepsáním tišicích prostředků, léků proti symptomům zvýšeného stresu.

Dalším řešením je tzv. desenzibilace - pacient si přivyká podnětům, které v něm vzbuzují pocity strachu. V tomto případě se musí postupovat pozvolna a velmi opatrně a pod vedením odborníka.

Pro jednoho naprosto běžný způsob přepravy, pro jiného muka. Jsou lidé, kteří se před letem na dovolenou "zlinkují pod obraz", aby cestu vzduchem vůbec zvládli. Proč se tak bojí?
Pokud se člověk trpící aviofobií přeci jenom odhodlá vstoupit na palubu letadla, může letecký personál jeho pozornost upnutou na jakékoli údajné problémy stroje směřovat k promítání filmu, nabídnout sklenku alkoholu nebo tišicí léky.

Obecně platí, že je dobré převést pozornost takového člověka na jiné podněty. V žádném případě není vhodné posilovat jeho nedůvěru k létání, například povídáním o leteckých katastrofách.

Letecké společnosti i provozovatelé letišť dokonce nabízejí speciální kurzy pro cestující trpící aviofobií, při nichž se snaží jejich obavy rozptýlit, nebo alespoň potlačit.

Část těla: psychická
Délka léčby: dlouhodobá
Způsob léčby: domácí léčba
Věk: děti, dospívající, dospělí, senioři
zdroj:http://www.vitalia.cz
 
 

Reklama