STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Silvova metoda

Kontrola stresu - Silvova metoda

12. dubna 2014 v 9:28 | Admin
Někteří již jistě o této metodě slyšeli, pro jiné se může jednat o naprostou novinku. V podstatě je možné Silvovu metodu popsat jako mezinárodní vzdělávací program rozvoje mysli a kontroly stresu.
Silvova metoda, jejím základem jsou poznatky o účinnějším použití mozku a mysli, cílem je v podstatě ovládání mysli a využití znalosti o mozkových vlnách.
Vědecký výzkum, který se této oblasti zkoumání věnoval, se započal v roce 1944. Veřejnosti byla tato metoda však představena až roku 1966 v rámci Základního kurzu pod vedením Josého Silvy. V České republice zahájila metoda svou činnost v roce 1992 a nyní již registruje více než 16 tisíc absolventů.
Silvova metoda je založena na postupech dosažení alfa frekvence. Normální, bdělý stav mysli se označuje jako beta, naopak úroveň alfa je spojována se sněním a je při ní sledováno mnoho pozitivních jevů. Mezi uváděné znaky frekvence alfa patří např. vynikající paměť a soustředění, aktivace imunitní soustavy, sladěná činnost levé a pravé hemisféry mozku či přístup do podvědomí. K této úrovni je možné dojít nejen v době klidu, ale i v průběhu náročného dne, např. při střetu s vypjatou stresovou situací.
Při absolvování základního kurzu získáte informace o dosud nevyužitém potenciálu vaší vlastní mysli. Svou mysl se naučíte používat jiným způsobem. Kromě sestupu do hladiny alfa se naučíte i dalším technikám. Vědomosti, které zde získáte, můžete využít vlastním způsobem tak, aby u vás bylo dosaženo změn, které očekáváte. Snahou je tedy naučit se využít potenciál frekvence alfa. Za tímto účelem byly vytvořeny techniky, které využívají již zmíněných pozitiv této úrovně mozku. Po absolvování kurzu je možné dosáhnout tělesného a duševního uvolnění a dále použít některou z naučených mentálních technik. Tyto techniky jsou zaměřeny zejména na:
 • rozpoznání a neutralizaci stresu
 • odstranění napětí
 • celkové zlepšení zdraví
 • řešení specifických zdravotních problémů
 • zbavení se nespavosti
 • vnesení větší harmonie do rodinného a pracovního života
 • zlepšení paměti a soustředění
 • zesílení sebedůvěry
 • stanovení cílů a jejich dosažení
 • zapamatování si snů a jejich využití k řešení problémů
 • rozvíjení tvůrčích schopností a intuice
 • zlepšení komunikace s druhými
 • odstranění starých programů a zbavení se zlozvyků
 • efektivnější učení
Relaxační postupy, které se zde naučíte, fungují jako prostředky v boji se stresem. Jejich používání tedy umožňuje odstranění napětí či pocitu přetíženosti. Dochází též ke zmírnění či úplnému vymizení strachu a deprese. Přínosem vám též bude poznání technik, které slouží ke zlepšení paměti a rychlejšímu vybavování již získaných informací. Po absolvování kurzu objevíte věci, které vašemu zdraví třeba již dlouhodobě neprospívají, a naučíte se je odstranit.
O Silvově metodě lze však nalézt i mnoho pochybností a mnoho nezodpovězených otázek. Někdy se kritika zaměřuje na její skutečnou efektivitu, někdy již i na to, jak Silvova metoda interpretuje samotnou hladinu alfa.
zdroj:http://spanek-a-sny.zdrave.cz
 
 

Reklama