STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Psychowalkman

Pořiďte si domů tzv. psychowalkman – přístroj na audio-vizuální stimulaci mozku (AVS).

7. června 2016 v 17:57 | Admin
Pro náš organismus je nesmírně léčivé, když náš mozek produkuje tzv. alfa, theta nebo delta vlny. Pokud trpíte stresem, nespavostí nebo vás zajímají změněné stavy vědomí a chcete se naučit lépe relaxovat, pořiďte si domů tzv. psychowalkman - přístroj na audio-vizuální stimulaci mozku (AVS).
Jak to funguje? Na oči si nasadíte brýle se světelnou stimulací a na uši sluchátka s hudbou nebo speciálně vytvořenými, tzv. binaurálními tóny. Na přístroji zvolíte jeden z několika desítek možných programů, zavřete oči a - zejména napoprvé velmi neobyčejný - zážitek z relaxace může začít…

Toto není reklamní článek, ale jako psycholog a člověk, který se již od svých šestnácti let intenzivně zajímal o meditaci, jsem měl doma za posledních pár let tyto přístroje hned tři. Dnes existuje spousta léčebných přípravků, metod a přístrojů s velmi pochybnou účinností. U psychowalkmanů vůbec nejde o to, že by neúčinkovaly, naopak je třeba být při jejich používání velmi opatrný, protože na velmi citlivé jedince mohou někdy působit "až moc". Nejen o velkých výhodách, ale i o případných rizicích používání bude tento článek.

Když jste ve velkém stresu nebo nemůžete usnout, může být psychowalkman tou nejlepší volbou

Nad všemi účinky AVS stimulace vévodí, že vás může zbavit stresu. Petr Kolman, český vývojář psychowalkmanů a biofeedbacků, k tomu říká: "Dlouhodobý stres pro nás není dobrý, ovlivňuje negativně většinu procesů v těle. Problém je, že když jste ve stresu, není tak jednoduché se ho zbavit. Vystresovaný člověk nedokáže jen tak vypnout. A tady psychowalkman může pomoci. Dostane vás do takové hladiny uvolnění, kam se vystresovaný člověk nedostane."

Audio-vizuální stimulace
Pro mě osobně bylo zážitkem, když jsem si dal před léty poprvé program na "spánek". Pokud vám nepomohl náš článek 7 věcí, které můžete udělat pro lepší spánek a trpíte nespavostí, psychowalkman je jednoznačně lepší volbou, než si vzít prášky na spaní. Vzpomínám si, jak i já jsem před maturitou nemohl usnout a dodnes to vnímám tak, že mě psychowalkman v podstatě "zachránil". Navolíte-li si na přístroji spánkové vlny, pravděpodobně velmi brzy usnete. Pocit se dá přirovnat k tomu, jako by na vás začala pomalu a postupně účinkovat narkóza a vy se začali propadat do spánku. Je to velmi příjemné. Pan Kolman k tomu dodává: "Bylo uděláno i několik měření přes EEG, kde bylo vidět, že spánek je stimulací ovlivněn - můžete ovlivnit svou hloubku i délku spánku. Uživatel si jen musí najít, co je pro něj nejvhodnější (každému vyhovuje trochu jiný spánek), ideální je vyzkoušet pár programů. Dobře se to vybírá pocitově. Když se ráno budete cítit dobře, znamená to, že jste si vybral dobrý program."

Proč a jak pomáhá psychowalkman s meditací

Meditace je vždy o disciplíně a vlastním vyvinutém úsilí (resp. později i o ne-úsilí a ponechání prostoru Vyšší Milosti, Bohu) - žádná psychoaktivní látka a žádný přístroj na světě z vás neudělá lepšího člověka a osvícenější bytost.

Avšak psychowalkman vytváří pro meditaci podmínky: "Umožní člověku uvolnit se v tzv. relaxační hladině alfa, což je základ. Pak teprve můžete začít přecházet do hlubších hladin vědomí. Někdo pak dokonce přístroj i vypne, aby ho při samotné meditaci nerušil. Je to individuální," říká Petr Kolman. A já osobně mám za to, že mi přístroj kdysi velmi pomohl "pročistit" mysl a vědomí, sestupovat při meditaci hlouběji.

Jaká jsou rizika AVS stimulace?

Určitě nikdy nekombinujte sezení s přístrojem s dalšími látkami měnící vědomí (například alkoholem). Přístroj nesmí používat lidé s neurologickým postižením a epilepsií (riziko vyvolání záchvatu). Také je bezpečnější neužívat přístroj v těhotenství: "Těhotenství je tak komplexní duševní i fyzický proces, že není vhodné do něj zasahovat," říká Petr Kolman.

Samotná světelná a zvuková stimulace vám musí být příjemná. "Když budete světlo cítit ještě půl hodinu po sezení, tak jste to přehnal - podobně jako když jste dlouhou dobu na slunci," vysvětluje znovu Petr Kolman. Snad posledním možným rizikem může být neuvážené experimentování hned napoprvé s hlubokými meditačními hladinami - ideální je začít s relaxací právě v hladině alfa (při příliš prudkém sestupu do změněných stavů vědomí mohou někdy na povrch vyplavat negativní vzpomínky a traumata).

Přístroj naopak může pomoci například i s depresí. Naposledy dávám slovo panu Kolmanovi: "Máme zpětnou vazbu, že lidé, kteří měli například ranní depresi, tak ta po roce používání přístroje odezněla. Změnil se jim spánek a ráno se začali cítit lépe. Přístroj pak přestali používat a stav byl stále dobrý."
Závěr: AVS stimulace mozku je natolik účinnou a zdraví pomáhající pomůckou, že je škoda ji nevyzkoušet nebo o ní alespoň nevědět. Vždy je však třeba striktně postupovat podle návodu, eventuálně se poradit s lékařem. Autor ani redakce nenesou odpovědnost za případné negativní účinky způsobené neodborným užíváním.

Psychowalkman

11. dubna 2014 v 17:32 | Admin
Psychowalkman, audiovizuální stimulátor, je technologický výrobek, který pomocí zrakových a zvukových impulsů působí na lidskou psychiku. Dokáže v nezvykle rychlém čase změnit psychické naladění uživatele podle jeho potřeby. Umožňuje vyladit vědomí a vyvolat změnu frekvence mozkových vln. Psychowalkman pravidelným používáním posiluje schopnost mysli samostatně a lépe navozovat žádoucí změny frekvencí a využívat tak celou kapacitu vědomí. U dnešních psychowalkmanů je působení na oba lidské smysly, tedy zrak a sluch, vždy součástí jednoho přístroje, i když původně se vývoj obou druhů stimulace ubíral vlastní cestou. Vyhledávané účinky psychowalkmanů intenzivní duševní a tělesná relaxace Dokáže do stavu relaxace uvést již během několika minut a pomocí hlubokých regeneračních programů dosahuje značné efektivity, čímž nemá proti jiným relaxačním metodám konkurenci. Pravidelným používáním AVS stimulace se zlepšuje naše relaxační reakce. V případě potřeby se potom dokážeme do stavu relaxace snadno uvést i sami dokonce i pod vlivem stresu.


zlepšení učení a koncentrace AVS přístroje umí navodit stav vědomí, ve kterém člověk přijímá informace rychleji a kvalitněji. Je to stav vědomí, ve kterém se lépe koncentrujeme a soustředíme, nejsme "roztěkaní", ale naopak neusínáme nad učením a jsme schopni ideálně přijímat a zpracovávat informace. zlepšení zdravotní kondice psychosomatického charakteru (únava, bolesti hlavy a svalů, nespavost, deprese, úzkosti, stres, LMD-dysfunkce) Dokáže odstranit všechny fyziologické důsledky stresu - zvýšit prokrvení mozku, synchronizovat činnost centrální nervové soustavy, odstranit neurobloky a zvýšit produkci protistresových hormonů. Únavu můžeme řešit s pomocí Galaxy přístrojů dvěma způsoby: Pomocí energizačních programů - dojde k dočasnému odstranění únavy, neboť je pro její odstranění využita energie z vlastních rezerv organismu. Tento způsob je vhodné využít v případě, že potřebujeme energii rychle načerpat. Musíme, ale počítat s omezeností vlastních rezerv. Jinými slovy, pokud budete dlouhodobě unaveni, energizační program vám pomůže jen aktuálně, nakrátko, ale deficit únavy musíte vyřešit spánkem (vaše skryté zdroje energie nejsou nevyčerpatelné). Pomocí relaxačních nebo spánkových programů - docílíte k celkové regeneraci organismu podobně jako při spánku doplníte energii a efekt je dlouhodobější. Zvyšování psychické odolnosti Psychická nevyrovnanost vede k mnohem větší náchylnosti k různým chorobám.

A psychické potíže se dnes již zahrnují do tzv. civilizačních chorob. Psychowalkmany dovedou navodit stav hluboké relaxace již během několika minut. Tímto velice jednoduchým způsobem řeší AVS metoda aktuální problémy, a dlouhodobým používáním (minimálně 1-2 měsíce několikrát týdně) výrazně zvyšuje psychickou odolnost vůči vznikajícím situacím (jakou jsou stresy, náhlé změny nálad, různé formy podráždění vedoucí až k agresivitě a mnohé další projevy psychické lability). Princip působení Na přístrojem vysílanou frekvenci zrakových a zvukových pulsů se nejdříve přeladí přímo kontaktované smyslové centrum, tedy zrak nebo sluch. Z takto ovlivněných oblastí mozku se poté konkrétní frekvence rezonantně začne šířit do zbylých částí mozku. Pokud je tedy mozek pod nadvládou frekvence 18 Hz (hladina beta), naladí se během několika málo minut působení stimulace psychowalkana na frekvenci vysílanou přístrojem, například na 10 Hz (hladina alfa). Psychowalkman obsahuje řadu různých programů tak, aby uživatel mohl volit mezi konkrétními frekvencemi nebo jednotlivými účinky. Máte zkušenosti s tímto přístrojem a jak na vás působil?
zdroj:http://relaxace-a-wellness.zdrave.cz
 
 

Reklama