STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Psychoanalýza

Psychoanalýza

27. listopadu 2011 v 19:28 | ADMIN webu
Tvůrcem psychoanalýzy je Sigmund Freud, slavný příborský rodák a velká postava psychologie a psychiatrie.

Podle Freuda se většina naší duševní činnosti odehrává v nevědomí. V nevědomí také sídlí různé nepříjemné představy, popudy, traumata, nepřijatelná přání a další záležitosti, které dokážou vyvolávat úzkost a jiné negativní prožitky.

Během psychoanalýzy klient dost často leží na pohovce, analytik sedí za jeho hlavou a klient říká všechno, co ho napadá - asociuje. Analytik se snaží interpretovat významy toho, co klient sděluje.

Hodně se pracuje i se sny, které Freud považoval za "královskou cestu do nevědomí".
Zjednodušeně řečeno, když se podaří interpretovat všechny důležité obsahy a převést je z nevědomí do vědomí, je člověk vyléčen. Psychoanalýza má přes evropský původ svého zakladatele obrovskou tradici hlavně v USA. Obvykle je to několikaletý proces týden co týden probíhajících sezení (spíše tedy ležení).

Psychoanalýza je vhodná hlavně pro lidi s vyšší inteligencí a s dobrými řečovými schopnostmi.
Freud kladl velký důraz na sexuální a destruktivní podstatu lidského snažení. Neuznával svobodnou vůli - člověk je tažen svými pudy. Za to byl hodně kritizován a kvůli tomu se od jeho pojetí psychiky odvrátila řada významných průkopníků pokračovatelů psychoterapie.
Na druhou stranu mnohé z Freudových pozorování a poznatků je výstižné a přesné a proto doteď uznávané.zdroj:http://www.psychoterapie.psychoweb.cz
 
 

Reklama