STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Psychiatr - lékaři

Ambulance klinických psychologů - Praha 11

5. dubna 2014 v 22:13 | Admin
Praha 11
Futurum, občanské sdružení Janouchova 671/214900Praha 4Praha 11
Houdek Jiří PhDr.Hviezdoslavova 519/1014900Praha 4Praha 11267913310
Kalousová Helena Mgr.Tererova 1356/614900Praha 4Praha 11267910506
Kotovská Karolína Mgr.K Hrnčířům 26314900Praha 4Praha 11777 337 305
Kuncová Pavla PhDr.Hviezdoslavova 519/1014900Praha 4Praha 11272916736
Pečená Marie PhDr.Tererova 1355/414900Praha 4Praha 11267910176
MONADA, spol. s r.o. Nad Opatovem 2140/214900Praha 4Praha 11272940401
MONADA, spol. s r.o. Hviezdoslavova 519/1014900Praha 4Praha 11


zdroj:http://www.psychoportal.cz/

Jak komunikovat s psychiatrem?

29. března 2014 v 21:18 | Admin
Dobrý den,
už několik měsíců se léčím u psychiatra, ale spíš to jde k horšímu, než k lepšímu. Nevím, jak s ním komunikovat: co říct a co už ne. Jsem hodně uzavřená.
Cosi mi diagnostikoval, ale dle toho, co čtu a nakolik jsem schopná to posoudit, tahle diagnóza mi moc nesedí. Nevím jak mu to říct, nebo ho na to upozornit. Bojím se, že spadl do pojmů a teď léčí diagnózu, ne mne.
Děkuji za Vaši radu, Alice
Názor odborníka

Radkin Honzák odborník psychologie.cz

Milá a vážená paní Alice,
děkuji vám za důvěru a jen doufám, že se správně orientuji ve vaší situaci, kterou vnímám jako trochu nepřehlednou.
Píšete, že jednak nevíte, co před lékařem zatajit ("co říct a co už ne"), dále, že vám cosi diagnostikoval a že vám tato diagnóza nesedí (nepíšete ale co), pak že nevíte, jak mu to říci, a nakonec, že se bojíte, že spadl do pojmů. Jakou radu tedy chcete? Jestli tímto způsobem komunikujete také s ním, bude trvat dlouho, než spolu najdete společnou řeč.
Jediné, co z vašeho dotazu vnímám, je pocit, že vám psychiatr nebo jeho léčba nevyhovují. V tom případě máte přinejmenším tyto dvě možnosti:

a) požádat ho přímo o vysvětlení, jak on vnímá váš problém, zda jej nevidí jinak než vy a jakým způsobem vám při jeho řešení chce pomoci. Na to máte nezadatelné právo a není to "drzost", ale cesta k otevřenější spolupráci. Je to konečně obsaženo i v KodexuČeské psychoterapeutické společnosti (ohledně práva na informace naleznete v naší poradně více například zde).
b) vzhledem k vašemu právu svobodně si zvolit lékaře můžete léčbu ukončit s tím, že si přejete přejít jinam (to je nutné, protože pojišťovny nemohou proplácet současně dva psychiatry a pokud byste byla vedena u obou, vznikly by vám problémy) a až si vyberete jiného, nechat tam zaslat vaši dosavadní dokumentaci, aby se zbytečně neopakovaly některé postupy a bylo na co navázat.

Budete-li u dalšího psychiatra pokračovat stejným způsobem ("Nevím, jak s ním komunikovat: co říct a co už ne."), doberete se pravděpodobně do podobné situace. Není mi totiž jasné, proč jste psychiatra vyhledala, když s ním nechcete o svých starostech mluvit, resp. něco z nich mu nesvěřovat.
Přeji vám úspěšné vyřešení vaší situace.
MUDr. Radkin Honzák, CSc., psychiatr
+9trefné
Odborník psychologie.cz - doporučujemeRadkin Honzák

Radkin Honzák

Psychiatr
Ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, sekundární lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL 1.LF UK.

Najdi si svého psychiatra podle regionu...

26. května 2012 v 13:50 | ADMIN webu
Tyto stráky naleznete kliknutím na následující odkaz: http://www3.pcp.lf3.cuni.cz/psyweb/


Psychiatři ČR-Ukázka náhledu stránek:

Do formuláře zadejte kritéria vyhledávání
Hledají se podřetězce a všechny podmínky platí zároveň.

Seznam lékařů psychiatrie dle Vašeho okresu..

25. května 2012 v 16:01 | ADMIN webu
Psychiatrie je lékařský obor, který se zabývá diagnostikou, příčinami, léčením a prevencí psychických poruch.
Psychiatrie je lékařský obor, který léčí nemoci mozku, projevující se v myšlení, emocích, vnímání a též v chování nemocných. Mezi ostatními lékařskými obory má nejvíce styčných bodů s neurologií, která se také zabývá nervovou soustavou i mozkem. Z nelékařských oborů má nejblíže k psychologii, se kterou psychiatrie úzce spolupracuje jak při léčbě, tak diagnostice.
Moderní psychiatrie je rozvíjející se lékařský obor, který pomáhá pacientům k navrácení do běžného života a zmírňuje jejich utrpení.
Systematicky lze duševní nemoci rozdělit podle původu do tří hlavních skupin. První tvoří funkční poruchy, u kterých je postižena výhradně funkce mozku. Do druhé skupiny patří takzvané organické poruchy. Zde je duševní choroba důsledkem jiného onemocnění, např. nádoru, mrtvice, zánětu či úrazu. Třetí skupinou jsou symptomatické poruchy. Ty se objevují jako součást jiných celkových onemocnění organismu.
Léčba psychiatrických nemocí bývá poměrně často dlouhodobá, dokáže však pomoci a u mnohých poruch lze dosáhnout trvalého vyléčení.zdroj:http://abecedalekaru.cz

Najít v okresu

 
 

Reklama