STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Poruchy koncentrace

Poruchy koncentrace (soustředění, pozornosti)

25. listopadu 2011 v 15:21 | ADMIN webu
Poruchy koncentrace, potíže se soustředěním se a pozorností mohou mít různé příčiny. Nejčastěji se jedná o poruchy mozku, zapříčiněné poraněním, špatným spojením mezi hemisférami nebo špatným zásobením mozku kyslíkem a živinami. Vystavováním se nadměrnému stresu, nebo psychický původ jako neustálý strach a konflikty.

Poruchy koncentrace se většinou projeví u dětí v předškolní věku nebo při nástupu do školy. Děti jsou náladové, impulzivní, působí roztěkaně, ve škole se nedovedou soustředit, mohou působit velmi nevychovaně. První silnější znaky upozorňující na poruchu soustředění se objevují právě při nástupu do školy - po dětech se chtějí určitá pravidla, pro všechny stejný řád, který dítě s poruchou koncentrace není schopné přijmout.

Při práci ve škole dělá chyby z nepozornosti, často zapomíná, neřídí se pokyny vyučujících, vykřikuje při hodině, není schopno dokončovat dlouhodobou práci, vyhýbá se domácím úkolům, má problémy začlenit se do kolektivu a udržet si přátele

ADHD je zkratkou pro Attention Deficit Hyperactivity Disorder. V překladu to znamená hyperaktivitu s poruchou pozornosti. Dětí trpících ADHD je podle odhadů odborníků v České republice na dvacet tisíc, v populaci postihuje 6 - 9 % dětí. Převedeme-li řeč čísel na realitu, pak v jedné školní třídě mohou být dvě děti trpící touto poruchou.
Nejčastěji je za poruchou koncentrace nemoc zvaná ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) - tedy porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou dítěte. Tato porucha se dá usměrňovat léky a dítě se většinou v průběhu školní docházky zklidní. Naučí se základním společenským normám, které je schopno respektovat, v 50% případů porucha do dospělosti odezní.

Část těla: psychická
Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná
Způsob léčby: domácí léčba
Věk: děti, dospívající, dospělí, senioři
zdroj:http://www.vitalia.cz
 
 

Reklama