STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Poruchy autistického spektra

Poruchy autistického spektra

3. prosince 2011 v 17:34 | ADMIN webu


Je to skupina vývojových poruch, které se vyznačují problémy s komunikací, sociálními vztahy a opakujícím se ( repetitivním ) chováním.
Do poruch autistického spektra patří několik typů chorob. Hlavní z nich je autistická porucha ( klasický autismus ) a Aspergerův syndrom.

Autistická porucha se obvykle projevuje v raném dětství, do věku tří roků. Působí potíže ve třech hlavních oblastech vývoje: narušuje sociální dovednodsti, komunikaci a omezuje chování. dítě nereaguje na oslovení jménem, nebo když se na něj promluví, vyhýbá se očnímu kontaktu, brání se fyzickému kontaktu, začíná pozdě mluvit a jeho řeč má zvláštní tón a rytmus, jeho reakce na sociální výzvy, např. na tváře a hlasy, jsou neobvyklé, opakuje pohyby, např. se pohupuje, vytváří si určité rituály, a pokud jsou změněny rozruší ho. Bývá nezvykle citlivé na hluk, světlo a dotyk, ale někdy si smyslových signálů nevšímá.

Asi polovina dětí s autistickou poruchou má poruchy učení a u některých se objeví epileptické záchvaty. Některé děti s autismem však mají nadprůměrné schopnosti v určité oblasti, např. v mechanické paměti, nebo se velmi brzy naučí číst. Jen velice vzácně se vyskytují děti s tzv. savant syndromem ( syndromem geniálního idiota ), které mají v určité oblasti (např. matematice ) skutečně vyjímečné schopnosti. Děti s Aspergerovým syndromem mívají podobné příznaky, ale v mírnější formě. mnoho z nich má průměrnou nebo nadprůměrnou inteligenci a řeč se u nich rozvine v obvyklé době. Přesto mají velmi úzké zájmy, zdá se jim těžké komunikovat s vrstevníky, obvykle jsou nepružní a mají rádi rituály.
Poruchy autistického spektra nelze vyléčit, léčení je založeno na podpoře vzdělání, aby se pomohlo dítěti rozvinout jeho potenciál.zdroj:www.biofeedbackbrno.cz
 
 

Reklama