STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Patologické kradení

Patologické kradení (kleptomanie) ...

18. listopadu 2011 v 20:50 | ADMIN webu
  • Co je to kleptoman-kleptomanie-patologické kradení?
  • Je to porucha z oblasti poruch chování a impulzivních poruch - patologické kradení; odcizování věcí na základě vnitřního nutkání, kterému člověk nedokáže odolat; po akci pociťuje uspokojení
  • kradené věci kleptoman nepotřebuje ani je dále neprodává - hromadí je doma, případně je zahazuje
  • dg. F63.2 dle MKN 10 zdro: www.psychoweb.cz


Kleptomanie neboli patologické kradení patří k návykovým a impulsivním poruchám chování.
Člověk trpící touto nemocí opakovaně nemůže odolat impulsům ukrást předměty, které nejsou určeny k osobní potřebě nebo pro finanční zisk. Ukradené věci pro něho obvykle nemají žádný význam, často bývají zahazovány nebo tajně vraceny na původní místo. Čin není prováděn s komplicem. Kleptoman mívá dostatek peněz ke koupi předmětů, ale krade zejména pro požitek z kradení, či vzrušení, ze sexuálních důvodů a někdo neví proč. Důležité je ale odlišit tuto chorobu od obyčejného zlodějství či kapsářství,. Zloději kradou úmyslně, záměrně, účelně, na krádež se i připravují a z ukradených předmětů mají užitek.

Kleptomanie začíná obvykle už v adolescenci, ale může začít i v dospělosti. Dlouhou dobu se tato nemoc přisuzovala pouze či zejména ženám, ale i mužů kleptomanů je mezi námi více než tušíme. Mnoho kleptomanů zůstává před zraky ostatní skryto, ať už proto, že málokoho napadne, že by krádež měl na svědomí někdo z jeho blízkých nebo proto, že jsou i svými nejbližšími chráněni.

Kleptomanie není jednorázové impulsivní jednání, ale trvalý stav, trvalá porucha. Intenzita jejích projevů může kolísat a k jejímu zhoršení dochází většinou při stresu. Má-li být odstraněna je třeba jí systematicky léčit pod odborným dohledem psychiatra za vydatné aktivní spolupráce pacienta. zdroj: http://www.martabouckova.cz

 
 

Reklama