STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Parkinsonova choroba

Léčba Parkinsonovy nemoci

11. dubna 2014 v 17:09 | Admin

Léčba Parkinsonovy nemoci

V současné době není známa možnost úplného vyléčení Parkinsonovy choroby. Dobré výsledky však vykazuje současná medicína ve snaze o dlouhodobé potlačování jejích příznaků a zachování co možná nejvyšší kvality života pacientů. Toho se dosahuje pomocí léků a vhodné rehabilitační léčby. Pokud tyto způsoby léčby selhávají, bývá užívána též léčba neurochirurgická. Velký význam má aktivní spolupráce ze strany pacienta, dodržování cvičebních programů, správné užívání lékůa zejména chuť s nemocí bojovat a nepodléhat jejímu vlivu.

Znáte někoho, kdo trpí Parkinsonovou nemocí?
zdroj:/parkinsonova-nemoc

Další příznaky Parkinsona

11. dubna 2014 v 17:08 | Admin

Další příznaky Parkinsona

 • ochuzená obličejová mimika
 • narušení automatických obranných pohybů
 • těžko srozumitelná řeč
 • ztráta chuti k jídlu
 • depresivní nálada, úzkost
 • snížení souhybů horních končetin (například při chůzi)
 • méně časté mrkání
 • malé písmo
Dle dostupných dat je v Evropě Parkinsonovou nemocí postižen zhruba každý tisící člověk. Nejvyšší výskyt je u osob starších 60 let. Onemocnění postihuje v téměř stejné míře muže i ženy, nepatrně vyšší počet případů vykazuje mužská část populace.
zdroj:/parkinsonova-nemoc

Podstata a příznaky Parkinsonovy choroby

11. dubna 2014 v 17:05 | Admin

Podstata a příznaky Parkinsonovy choroby

Onemocnění bylo definováno roku 1817 Jamesem Parkinsonem, dle kterého je dnes i pojmenováno. Příčina onemocnění je stále nejasná. O vzniku choroby existuje celá řada teorií. Jde o nemoc především středního a staršího věku, jejíž podstatou je pomalu postupující onemocnění centrálního nervového systému. Dochází k degenerativnímu postižení oblasti buněk v mozku, čímž je způsoben úbytek nervového přenašeče dopaminu. Pokud dojde ke kritickému poklesu hladiny této látky, objeví se jeden či více klasických příznaků Parkinsonovy choroby:
 • klidový třes
 • zpomalení pohybů
 • ztuhnutí končetin
 • poruchy chůze a rovnováhy
 • zdroj:/parkinsonova-nemoc

Parkinsonova nemoc

11. dubna 2014 v 17:03 | Admin
Loňský rok, konkrétně 11. dubna, proběhl již 12. Světový den Parkinsonovy nemoci. Ač je nemoc známa dlouhou dobu, stále nebyl objeven adekvátní lék, který by nemocným pomohl zbavit se jejich obtíží.
Ačkoliv zpravidla tato nemoc neukracuje délku života pacienta, přináší s sebou řadu omezujících projevů. Snaha zjistit příčiny a najít efektivní léčbu je celosvětová.
zdroj:/parkinsonova-nemoc

Parkinsonova choroba (paralysis agitans)

25. listopadu 2011 v 15:26 | ADMIN webu
Neurodegenerativní onemocnění centrální mozkové soustavy, při kterém dochází k abnormálnímu úbytku buněk produkujících dopamin - přenašeč nervových vzruchů. Přímým důsledkem je postupná ztráta schopnosti ovládání nebo kontrolování pohybu postiženého.

Parkinsonova nemoc se nejprve projevuje třesem, později se přidávají samovolné pohyby, ztuhlost, pomalost, špatná artikulace. Nemocný se celkově "zpomaluje", i když psychicky může být zcela v pořádku. Častá únava a bezvládnost nad vlastním tělem vede postižené k depresi.Nemoc postihuje jak muže, tak ženy ve věku nad 50 let.

Propuknutí nemoci nelze dopředu předpovědět, i když současná medicína dokáže odhalit dědičné předpoklady. Spouštěčem je zřejmě mix vrozených dispozic a vnějšího prostředí. Výjimečně se vyskytuje u lidí mladších 40 let. Parkinsonovu nemoc nelze zcela vyléčit, ale existují léky, které její nástup zpomalují.¨


Část těla: hlava, končetiny, psychická
Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná
Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace
Věk: dospělí, senioři
zdroj:http://www.vitalia.cz
 
 

Reklama