STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Neplodnost

Léčba mužské neplodnosti

12. dubna 2014 v 9:24 | Admin

Inseminace

Tato metoda řeší lehké až střední poruchy mužské plodnosti, kdy je možno laboratorní úpravou dosáhnout lepší kvality ejakulátu, nebo nepřítomnost spermií užitím darovaných pohlavních buněk.

Kryokonzervace

Možnost uchovávání spermií po dobu až několika let. Je vhodná před plánovanou protinádorovou léčbou partnera (ozařování, chemoterapie, operační léčba), při rychle se zhoršující kvalitě spermií, či při dlouhodobé plánované nepřítomnosti partnera.
Těžší formy mužské neplodnosti je možno řešit metodami IVF + ET a metodou ICSI
Provádí se také operační řešení křečových žil v oblasti genitálu a medikamentosní léčba (vitamíny A,B,D,E a hormonální preparáty).

Máte zkušenosti s léčbou neplodnosti?
zdroj:http://muzska-neplodnost.zdrave.cz

Příčiny mužské neplodnosti

12. dubna 2014 v 9:23 | Admin
Mužská neplodnost může mít vrozené nebo získané příčiny. Na tvorbu spermií(spermatogenezu) má negativní vliv celá řada faktorů. Jedním z nejdůležitějších jsou poruchy sestupu varlat při narození, které významně ovlivňují tvorbu spermií v dospělosti. Úraz šourku může rovněž způsobit neplodnost, proto je třeba dbát na opatrnost při provozování některých sportů. Neplodnost způsobují také zánětlivá onemocnění varlat, nadvarlat či prostaty.

Příčiny poklesu spermií v ejakulátu

 • znečištění životního prostředí
 • chemická zátěž ve stravě i ve vodě
 • ionizující záření
Tyto vlivy bohužel odstranit sami nedokážeme. Jde sice o malé množství, ale jejich působení je trvalé.

Ovlivnitelné příčiny poklesu spermií v ejakulátu

 • obezita
 • alkohol
 • drogy
 • cigarety
 • příliš těsné spodní prádlo
 • zvýšená teplota šourku (vyhřívané autosedačky, saunování, příliš horká koupel, dlouhodobé pokládání laptopu na klín nebo i pobyt na slunci)
 • permanentní stres
 • neléčené nebo nedoléčené infekce pohlavních orgánů
K základním vyšetřovacím metodám patří zevní vyšetření pohmatem, hormonální vyšetření a vyšetření semenné tekutiny (ejakulátu) - spermiogram (SPG).

Optimální doba pro vyšetření spermiogramu je po 3-6denní pohlavní abstinenci. Doporučujeme vyšetřit raději 2 vzorky v odstupu alespoň 1 týdne. Objem ejakulátu by měl být 2 - 5 ml.

Vyhodnocení spermiogramu

 • počet spermií - za normu je považována v současné době koncentrace 20 mil/ml. Snížený počet se označuje jako oligozoospermie
 • pohyblivost spermií - normální je 60 % pohyblivých spermií, malá pohyblivost se označuje jako asthenospermii
 • morfologie (normální tvar) spermií. Jestliže má normální tvar méně než 30 % spermií - teratozoospermii
Nacházíme-li zhoršení všech parametrů spermií, označujeme tento nález jakooligoastenozoospermii. Nejsou-li v ejakulátu spermie přítomny, jedná se o azoospermii a netvoří-li se ejakulát, jde o aspermii.
zdroj:http://muzska-neplodnost.zdrave.cz

Problém mužské neplodnosti

12. dubna 2014 v 9:22 | Admin
O neplodnosti páru hovoříme teprve tehdy, jestliže po roce pravidelných nechráněných sexuálních styků nedojde k početí. Pravděpodobnost dosažení těhotenství v jednom měsíčním cyklu je totiž pouze asi 20-25 %. Dosažení těhotenství vyžaduje určitý čas. "Neplodný" pár by tedy měl mít trpělivost.
Zpočátku byla neplodnost považována za ženský problém. V současné době se muž na neplodnosti páru podílí v přibližně 50 % případů. Průměrný počet mužských pohlavních buněk - spermií v populaci klesl za posledních 50 let o 50 %.
zdroj:http://muzska-neplodnost.zdrave.cz
 
 

Reklama