STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Narcismus

Léčba - Narcismus

11. dubna 2014 v 4:20 | Admin

Léčba

Narcismus má charakter skutečné nemoci, existují pro něj tedy konkrétní diagnostická kritéria. V souvislosti s tímto byly taktéž vypracovány terapeutické postupy jeho léčby. Z nich se jako účinná jeví individuální i skupinová terapie, úspěchy má též psychoanalýza. Při ní je snahou dobrat se pravdy prostřednictvím vlastní minulosti a hluboko ukrytých zážitků. Ty sice není možné změnit, ale lze je jinak uchopit a podpořit pomocí jejich znalosti vlastní celistvou osobnost.
Během léčení je pacient vystavován různým deziluzím a zraněním ze strany terapeuta. Postupem času se tak snižuje pacientova zranitelnost, nastupuje smysl pro humor a časem i schopnost sebeironie. Cílem je, aby pacient přijal sám sebe takového, jakým je ve skutečnosti.
Máte ve svém okolí někoho, kdo projevuje známky narcismu?
zdroj:http://dusevni-poruchy.zdrave.cz

Příčiny vzniku narcismu

11. dubna 2014 v 4:19 | Admin

Příčiny vzniku

Ačkoliv určitá míra narcismu je pro člověka přirozená, nesmí překročit vhodnou mez. Pokud k tomuto překročení dojde, člověk vnímá utkvělý obraz vlastní osoby jako důležitější, než je samotná realita. Dle teorie Sigmunda Freuda tak dochází k zaměření libida na objekt, kterým je vlastní já.
Příčinou může být, pokud v dětství jedinec opakovaně pocítí selhání a dojde k nárůstu propasti mezi jeho fantazií a realitou. Aby nedocházelo k rozčarování ze skutečnosti, člověk se pak zaměří na tvorbu svého dokonalého obrazu před okolím. Své skutečné "já" tito lidé vnímají jako něco nehodnotného. Z tohoto je pochopitelné, proč je jedinec trpící narcistickou poruchou osobnosti tak přecitlivělý na jakoukoliv kritiku vlastní osoby. Tito lidé nejsou schopni sebeironie a zasmát se sami sobě je pro ně nepřijatelné.
zdroj:http://dusevni-poruchy.zdrave.cz

Projevy nemoci - narcismus

11. dubna 2014 v 4:18 | Admin

Projevy nemoci

Základním rysem jedinců s touto poruchou jsou pocity velikášství, vlastní důležitosti a výjimečnosti. A toto dávají svému okolí nepřehlédnutelně najevo. Lidé mají jako jediný cíl vypadat před okolím dokonale a tomu podřizují veškeré své jednání. Neváhají tedy užít předstíraných citů či přetvářky. Ve svých promluvách jsou ústředním a téměř jediným tématem oni sami, vyzdvihují svéúspěchy, popisují svou práci a velmi idealizovanou představu své budoucnosti. Pokud je okolí hodnotí kriticky, obvykle reagují lhostejností či hněvem.
Je zřejmé, že takovéto vystupování a myšlení poznamenává rozvíjení vztahů. Narcisté mají sklony k vykořisťování, ve vztazích nejsou schopni pociťovat empatii. Není zde tedy schopnost rozpoznat, jak se druhý cítí a vžít se do jeho problémů. Od partnera vyžadují bezvýhradný obdiv, naopak o jeho potřeby zájem nejeví.

Projevy této poruchy osobnosti je tedy možné shrnout do následujících bodů:

  • přesvědčení o vlastní důležitosti a výjimečnosti
  • přeceňování svých schopností
  • vidina neomezených možností, idealizování budoucnosti
  • potřeba obdivu, pozornosti
  • předstírání citů
  • problémy ve vztazích
  • zdroj:http://dusevni-poruchy.zdrave.cz

Co je ve skutečnosti narcismus?

11. dubna 2014 v 4:16 | Admin
Mezi typy poruch osobnosti, které se vyznačují odchylně a neharmonicky projevujícími se vlastnostmi jedince, patří též narcistická porucha osobnosti. Slovo "narcista" sice v denním životě používáme běžně, avšak pokud mluvíme o poruše osobnosti, existují pro ni předem daná kritéria a tato diagnóza s sebou nese velmi nelehkou léčbu.
zdroj:http://dusevni-poruchy.zdrave.cz
 
 

Reklama