STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Léčba kyslíkem

Léčba kyslíkem

11. dubna 2014 v 3:42 | Admin
Víte něco o léčbě kyslíkem? Kyslík potřebujeme, abychom vůbec přežili, ale co se v těle děje, když ho dostaneme ve zvýšené míře? Zvyšuje se jeho blahodárnost na náš organismus? V čem vlastně spočívá kyslíková terapie a k čemu je dobrá? Pojďme si ji přiblížit...
Kyslíková terapie (neboli oxykogenoterapie) představuje léčebnou kúru, která nám pomůže lépe okysličit tkáně a zbavit nás některých problémů. Nedostatek kyslíku v tělezpůsobuje zvýšenou tepovou frekvenci, problémy se spánkem, zvýšenou únavu, nechutenství a bolesti hlavy.
Oxykogenoterapie spočívá ve vdechování 30% kyslíku pomocí masky. Pro správný účinek by se tak mělo dít hodinu denně. Vhodné je léčbu doplňovat dechovými cvičeními.

V čem nám terapie pomůže?

Kladné výsledky má oxykogenoterapie při onemocnění plic a průdušek, u srdečních onemocněních, při potížích v klimaktériu, při psychických problémech a depresích, při nádorových onemocněních, při bolestech hlavy, při nechutenství a nespavosti atd.
Oxykogenoterapie je také vhodná u kuřáků a u lidí, kteří vykonávají profesi zatěžující mozkovou činnost. Mnohdy ji také využívají sportovci.
Pozor: Máte-li epilepsii, zvýšenou činnost štítné žlázy nebo jste-li po transplantaci orgánů, této terapii se raději vyhněte

Účinky oxygoneterapie

Kyslíková terapie posiluje obranyschopnost organismu. Dále pomáhá lépe zvládnoutstres a účinně odstraňuje únavu.
Poraďte se s lékařem o oxygoneterapii, pokud se chystáte na operaci. Je vhodná jako předoperační opatření, ale i jako pooperační doléčování. Rychleji se uzdravíte a zvládnete lépe námahu.
Vyhýbat by se jí neměli ani pacienti s nádorovými onemocněními, kteří procházejí chemoterapií. Oxygoneterapie jim pomůže lépe zvládnout nežádoucí účinky.

Hyperbarická kyslíková terapie

Hyperbarická oxygenoterapie představuje léčbu vdechováním kyslíku v přetlaku. Je zde větší účinnost než vdechování kyslíku za normálních okolností. Při zvýšení tlaku dochází totiž ke zvýšení množství kyslíku, který je rozpouštěn v krvi, a tak se dostane až do oblastí, do kterých se obvykle kyslík hůře dostává.
K tomuto účelu se používají heperbarické komory, což jsou ocelové válce, ve kterých pacient sedí nebo leží, na obličeji má masku a ventiluje kyslík. V komoře je přetlak, který je stejný jako 16 metrů pod vodou. Procedura trvá přibližně dvě hodiny. Pacient si může po dobu terapie číst, poslouchat hudbu či komunikovat s ostatními pacienty. Do válce se totiž vejdou dva až tři pacienti najednou.
Léčbu doporučuje obvodní lékař či specialista. Výhodou je její plné hrazení zdravotní pojišťovnou.
zdroj:http://terapie.zdrave.cz
 
 

Reklama