STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Léčba kyslíkem

Léčba kyslíkem

11. dubna 2014 v 3:42 | Admin
Víte něco o léčbě kyslíkem? Kyslík potřebujeme, abychom vůbec přežili, ale co se v těle děje, když ho dostaneme ve zvýšené míře? Zvyšuje se jeho blahodárnost na náš organismus? V čem vlastně spočívá kyslíková terapie a k čemu je dobrá? Pojďme si ji přiblížit...
Kyslíková terapie (neboli oxykogenoterapie) představuje léčebnou kúru, která nám pomůže lépe okysličit tkáně a zbavit nás některých problémů. Nedostatek kyslíku v tělezpůsobuje zvýšenou tepovou frekvenci, problémy se spánkem, zvýšenou únavu, nechutenství a bolesti hlavy.
Oxykogenoterapie spočívá ve vdechování 30% kyslíku pomocí masky. Pro správný účinek by se tak mělo dít hodinu denně. Vhodné je léčbu doplňovat dechovými cvičeními.

V čem nám terapie pomůže?

Kladné výsledky má oxykogenoterapie při onemocnění plic a průdušek, u srdečních onemocněních, při potížích v klimaktériu, při psychických problémech a depresích, při nádorových onemocněních, při bolestech hlavy, při nechutenství a nespavosti atd.
Oxykogenoterapie je také vhodná u kuřáků a u lidí, kteří vykonávají profesi zatěžující mozkovou činnost. Mnohdy ji také využívají sportovci.
Pozor: Máte-li epilepsii, zvýšenou činnost štítné žlázy nebo jste-li po transplantaci orgánů, této terapii se raději vyhněte

Účinky oxygoneterapie

Kyslíková terapie posiluje obranyschopnost organismu. Dále pomáhá lépe zvládnoutstres a účinně odstraňuje únavu.
Poraďte se s lékařem o oxygoneterapii, pokud se chystáte na operaci. Je vhodná jako předoperační opatření, ale i jako pooperační doléčování. Rychleji se uzdravíte a zvládnete lépe námahu.
Vyhýbat by se jí neměli ani pacienti s nádorovými onemocněními, kteří procházejí chemoterapií. Oxygoneterapie jim pomůže lépe zvládnout nežádoucí účinky.

Hyperbarická kyslíková terapie

Hyperbarická oxygenoterapie představuje léčbu vdechováním kyslíku v přetlaku. Je zde větší účinnost než vdechování kyslíku za normálních okolností. Při zvýšení tlaku dochází totiž ke zvýšení množství kyslíku, který je rozpouštěn v krvi, a tak se dostane až do oblastí, do kterých se obvykle kyslík hůře dostává.
K tomuto účelu se používají heperbarické komory, což jsou ocelové válce, ve kterých pacient sedí nebo leží, na obličeji má masku a ventiluje kyslík. V komoře je přetlak, který je stejný jako 16 metrů pod vodou. Procedura trvá přibližně dvě hodiny. Pacient si může po dobu terapie číst, poslouchat hudbu či komunikovat s ostatními pacienty. Do válce se totiž vejdou dva až tři pacienti najednou.
Léčbu doporučuje obvodní lékař či specialista. Výhodou je její plné hrazení zdravotní pojišťovnou.
zdroj:http://terapie.zdrave.cz
 
 

Reklama