STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Kousání nehtů

Kousání nehtů projev stresu a úzkosti

12. dubna 2014 v 9:41 | Admin
Kousání nehtů je návyk často spojený se stresovým napětím. Někdo si může kousat nehty pouze z dlouhé chvíle, ale mnozí si je koušou právě vlivem stresu nebo podráždění.
Okusování nehtů může být i naučený návyk, který dítě pochytí od svých rodinných příslušníků. Projevem nervového vypětínemusí být pouze kousání nehtů, ale třeba i cucání palce, tahání či kroucení vlasů, skřípání zuby nebo drbání a škrábání se.
Spousta lidí si kouše nehty, aniž by si to uvědomovala, i při jiných aktivitách jako např. při čtení, sledování televize nebo telefonování.
Kousáním nehtů se míní kousání nehtů samotných, ale i okolní kůžičky a měkkých tkání kolem nehtů.

Kdo si kouše nehty?

Lidé každého věku si koušou nehty.
 • Kolem 50% dětí, mezi 10ti a 18ti lety věku si už někdy nehty kousalo a nebo si koušou nehty dodnes. Častěji se vyskytuje kousání nehtů u dětí v období puberty vlivem pubertálních změn.
 • 23% tvoří mladí dospělí, ve věku od 18 do 22 let.
 • Zbývající dospělí tvoří pouze malé číslo. Nejvíce lidí přestane s kousáním nehtů kolem 30ti let věku. Muži, kteří se svého návyku nezbaví, tvoří asi 10%.
 • Chlapci si koušou nehty mnohem častěji než dívky.

Co pomáhá proti kousání nehtů

Existuje několik způsobů, jak tento návyk odbourat.
 • Udržujte své nehty upravené. Pečováním o vaše nehty můžete pomoci ke snížení nežádoucího návyku tím, že se budete snažit své nehty udržet stále atraktivní.
 • Pravidelně provádějte manikúru a užívejte lak na nehty. Muži mohou užít bezbarvý lak na nehty. Umělé nehty mohou též přispět ke skoncování s tímto návykem, ale také vlastní nehty ochrání a podpoří jejich samotný růst.
 • Nalakované nehty chutnají hořce a tak každý pokus o jejich kousání může být zároveň varovným signálem, že si nehty nekousat!
 • Pokud cítíte úzkost nebo stres, vyzkoušejte protistresové techniky.
 • Pokud se přistihnete, že si koušete nehty, vyzkoušejte jinou aktivitu např. kreslení, čtení, psaní nebo mačkání antistresového balónku.
 • Noste rukavice nebo obarvené nálepky - můžou připomínat chtíč skoncovat s tímto návykem.
Děti si koušou nehty mnohem častěji, mají-li nějaký problém ve škole nebo s kamarády. Z tohoto důvodu je vhodné o škole, učitelích a kamarádech s dětmi mluvit a event. vypozorovat nějaký možný problém. Při odhalení příčiny kousání nehtů je pak lehčí najít vhodnější opatření a léčbu proti tomuto návyku.

Co hrozí při kousání nehtů?

 • Citlivé, bolavé, zhnisané a zarudnuté konečky prstů.
 • Krvácení kolem nehtového lůžka.
 • Infekce nehtového lůžka, ale i úst a dásní.
 • Narušení normálního růstu nehtů a jejich deformity.

Máte s kousáním nehtů osobní zkušenost?
zdroj:http://nehty.zdrave.cz

Kousání nehtů se sice většinou objevuje u dětí, můžeme je ale také pozorovat u dospělých.

3. prosince 2011 v 21:41 | ADMIN webu
Kousání je vnějším výrazem vnitřního napětí a vnitřních agresí proti okolnímu světu.
Agresivní impulzy (vztek, zlost, hněv), zapříčiněné ať už skutečným nebo zdánlivým nespravedlivým chováním autoritativních osob (otec, matka, učitel, nadřízený nebo starší sourozenec), musí být potlačeny. Člověk by nejraději uhodil zpět, ale nedovolí si to.

Tato nahromaděná agresivní energie se tedy obrátí jako následek nevyřešeného konfliktu s okolím proti náhradnímu objektu, proti vlastním nehtům. Člověk symbolicky tupí své zbraně, protože nesmí ukázat "své drápky" a protože si netroufá opravdu se bránit, dát průchod své nevrlosti a prosadit své potřeby. Ve skutečnosti mu chybí důvěra sama v sebe. Potřeboval by více prostoru, aby mohl rozvinout své síly bez pocitů viny nebo strachu z trestu. Měla by být posílena jistota a důvěra sama v sebe.Pokud se člověk odhodlá vyjadřovat se přiměřeně, zmizí kousání si nehtů samo od sebe.zdroj:http://zdravi.doktorka.cz

 
 

Reklama