STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Hebefrenní schyzofrenie

Hebefrenní schyzofrenie ( rozštěp mysli)..

8. listopadu 2011 v 13:08 | ADMIN webu
Schizofrenie (rozštěp mysli)
Jiné názvy: rozštěp mysli, rozdvojenost mysli, rozpůlení mysli, rozpolcenost mysli, schizofrenní endogenní psychóza, (nesprávně) rozdvojení (rozpůlení, rozpolcení) osobnosti, "schíza"
Anglicky: Schizofrenia
Příčina: vysoká hladina dopaminu v mozku
Úmrtnost: 10% (sebevražda)
Obor: Psychiatrie, Psychologie

Schizofrenie (z řečtiny schizein-rozštěpit a fren-myšlení, tedy doslova rozštěp mysli) je vážná psychiatrická nemoc, která se řadí mezi psychózy, je to psychiatrické onemocnění, které má prevalenci 1-2%. Psychiatři a psychologové označují slangové schizofrenii jako "schízu". Má spoustu forem, nejčastější je paranoidní. Pacient se schizofrenií se nazzývá schizofrenik. 10% schizofreniků ukončí svůj život sebevraždou (suicidium) a 20% z nich se o ni pokusí (sebevražedný pokus-tentamen suicidii, zkratka TS). Příčinou je vysoká hladina dopaminu v mozku. Vyskytuje se nejčastěji ve věku 15-30 let. Typy schizofrenie jsou zde řazeny podle příznivosti prognózy.

Hebefrenní schizofrenie
Hebefrenní schizofrenie, známá též jako dezorganizovaná schizofrenie či zkráceně hebefrenie je vzácná, tvoří asi 1% případů schizofrenie.

Příznaky hebefrenní schizofrenie je hlavně chování podobající se chování člověka v pubertě. Je možná také anxilie (úzkost) či megalomanické bludy (člověk si myslí, že je velmi významný, že je nejlepší, výjimečný atd.), euforie (chorobně, až nezdravě dobrá nálada) nebo naopak nihilistické bludy (člověk si myslí, že je absolutně nevýznamný, popírá svou existenci), s tím spojená deprese a tendence k sebevraždě, případně neschopnost racionálního uvažování. Typické pro všechny schizofrenie je nadprůměrná schopnost vnímání. Podle diagnostických kritérií musí schizofrenie trvat alespoň 6 měsíců.

Přenos interhumánně nebyl prokázán. Jisté genetické podklady pro schizofrenii se mohou přenášet na ratolesti.

Prevence hebefrenní schizofrenie a ostatně všech schizofrenií: konzumace dostatku jódu, je důležité také nemít nadmíru stresu a dostatečně spát (dospělý zdravý člověk alespoň 6-9 hodin denně).

Léčba (terapie) stejně jako u ostatních schizofrenií probíhá pomocí antipsychotik (neuroleptik) a anxiolytik. Jako podpůrnou léčbu lze použít konzultace s psychologem a konzumací jódu. Hebefrenní schizofrenie nemá příliš dobrou prognózu.
 
 

Reklama