STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Exhibicionismus

Exhibicionismus

24. listopadu 2011 v 13:21 | ADMIN webu

Exhibicionismus, sex na veřejnosti


Exhibicionistům přináší uspokojení veřejná sexuální aktivita nebo odvážné vystavování se. Sexuální vzrušení může pramenit i z možnosti být náhodně viděn při aktu. Exhibicionista ukazuje svůj genitál cizím lidem nečekaně, obnažuje se, masturbuje na veřejnosti apod. Patří k nejčastěji se vyskytujícím sexuálním odchylkám a má sklon k častému opakování.
Exhibicionisté touží po pozitivních reakcích, mezi které patří návrh pohlavního styku, obdiv, vzrušení apod. Pokud je reakce negativní (vykřik zděšením, opovržení, strach), jejich napětí opadne a cítí se zahanbeni. Exhibicionista to přesto příště zkusí znovu, dokud se nedočká vytoužené reakce.

Exhibicionismus (z latinského exhibere, tj. "vystavovat"), známý též například jako syndrom Lady Godivy", je psychologická potřeba a typ chování zahrnující vystavování částí těla jiným lidem, s cílem získání výstřední přízně, obvykle alespoň z části se sexuálním podtextem, k upoutání pozornosti ostatních při vystavování na obdiv své obnažené "přirození", tj. části lidského těla, které by měly být za normálních okolností zakryté. Některé studie uvádějí, že druhem exhibicionismu je i psychologická skatologie.

V roce 1988 proběhl výzkum, během něhož bylo 185 exhibicionistům položena otázka "Jak by měla reagovat osoba, které ukazuješ své genitálie?" Nejčastější odpověď byla: "chtít pohlavní styk" (35,1 %), následovaly odpovědi "nejsou třeba žádné reakce" (19,5 %), "ukázat rovněž své genitálie" (15,1 %), "obdivovat" (14,1 %) a "žádná reakce" (11,9 %). Pouze malé procento exhibicionistů vybralo odpověď "vztek a odpor" (3,8 %) či "strach" (0,5 %).
 
 

Reklama