STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Dystymie

Dystymie je porucha nálady, která spadá do oblasti deprese a je považována za její lehčí formu.

15. března 2009 v 15:24 | ♥Naposledy.cz♥
Dystymie je porucha nálady, která spadá do oblasti deprese a je považována za její lehčí formu. Dystymie je také někdy označována jako chronická deprese.

Dystymie je diagnostikována tehdy, pokud je depresivní nálada přítomna po většinu dne po dobu dvou let s přerušením ne delším než dva měsíce.

Navíc musí být kromě deprese přítomny po tuto dobu alespoň dva následující příznaky: zhoršená chuť k jídlu nebo přejídání; poruchy spánku (nespavost nebo nadměrná spavost); slabost nebo únava; snížená sebedůvěra; zhoršené soustředění nebo problémy s rozhodováním; pocit beznaděje. Tyto příznaky pak vyúsťují v sociální, pracovní, školní problémy.Tato porucha je chronické, dlouhodobé onemocnění.

Trvání:

Dystymie může začít na počátku života nebo dokonce v dětství. Léčba může zkrátit její trvání nebo intenzitu příznaků.


Příznaky:

Různé příznaky toho, co může být považováno za dystymii:
 • Zvýšení nebo snížená chuť k jídlu nebo hmotnost
 • Nedostatek spánku nebo nadměrná spavost
 • Únava nebo slabost
 • Snížená sebedůvěra
 • Poruchy koncentrace
 • Nerozhodnost
 • Beznaděje nebo pesimizmus.
Příznaky dystymie jsou podobné příznakům deprese, i když bývají méně intenzivní. V obou případech může postižená osoba mít zhoršenou nebo podrážděnou náladu, nezájem o příjemné a radostné věci, ztrátu energie. Příznaky se také mohou zhoršit a může navíc dojít k výskytu normální deprese, což je označováno jako dvojitá deprese (double depression).

Zatímco deprese odezní, dystymie je stálá a trvá po dlouho dobu, takže někteří lidé si myslí, že je součástí jejich charakteru. Lidé s dystymií dokonce o této nemoci nehovoří s lékařem, rodinou nebo přáteli. Dystimie je dva až tři kráž běžnější u žen než u mužů. Někteří lidé s dystimií zažili v dětství velkou ztrátu, jako například smrt rodiče.

Jiní popisují, že v dětství byli v neustálém stresu. Je často nemožné říci, zda lidé s dystymií jsou pod větším tlakem než jiní lidé nebo jsou na stejné podmínky díky dystymii citlivější a hůře je snášejí.

Diagnostická kriteria:


Kromě výše uvedených příznaků je pro diagnostikování této poruchy také nutné aby:
 1. Pacient v průběhu prvních dvou let příznaků netrpěl klasickou depresí.
 2. Pacient neměl mánii nebo hypománii.
 3. Pacient nesplnil kritéria pro cyklotymii.
 4. Porucha se neprojeví s souvislosti s chronickou psychózou jako je schizofrenie nebo poruchami vnímání.
 5. Příznaky nejsou způsobeny fyzickými problémy, užitím léků.
 6. Příznaky způsobí klinicky významné problémy nebo znevýhodnění v práci, škole, společnosti nebo v soukromí.
Léčba:


Jako u jiných forem deprese i u dystymie existuje několik způsobů léčby. Často se používá psychoterapie, která pomáhá změnit způsob myšlení. Navíc mohou lékaři předepsat různá antidepresiva, nejčastěji se používají selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), jako například fluxetin (Prozac), sertraline (Zolosoft), paroxetin (Paxil) a citalopram (Celexa). SSRI se snadno podávají jsou poměrně bezpečné ve srovnání s jinými antidepresivy.

Další nová antidepresiva jsou bupropion (Wellbutrin), venlafaxin (Effexor), mirtazapin (Remeron) a duloxetin (Cymbalta) a také Deniban, který je na dystymii speciálně určen.
Léky mohou mít vedlejší účinky. SSRI mohou způsobit nevolnost a sexuální dysfunkce. Mohou na počátku léčby zvýšit úzkost a dlouhodobě vést k apatii. Obavy ze zvýšeného rizika sebevraždy vedly americkou agenturu pro kontrolu léčiv (FDA) k doporučení umístit na tyto produkty varování.

Zvýšené riziko sebevraždy nebylo vědecky potvrzeno, ale malý počet osob užívajících medikace se cítil překvapivě hůře než před započetím léčby. Všechny problémové změny je nutné hlásit svému lékaři a je nutné dodržovat termíny návštěv. Riziko neléčené deprese je o hodně vyšší než riziko léčby antidepresivy.

Při léčbě antidepresivy trvá dva až šest týdnů, než se dostaví zlepšení. Je nutné správně nastavit dávkování. Dosažení plného účinku se může dostavit až po několika měsících. Někdy jsou předepisována dvě různá antidepresiva nebo se podávají navíc stabilizátory nálady nebo léky proti úzkosti.

Druh nejlépe vyhovující psychoterapie závisí na různých faktorech, včetně typu stresujících událostí, dostupnosti rodinných příslušníků a sociální podpory a osobních preferencích. Součástí léčby by mělo být informování o depresi.

Zdroj:Klikni!
 
 

Reklama