STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Druhy halucinací

Příznaky podzimní deprese?

12. dubna 2014 v 9:48 | Admin
Podzimní deprese má mnoho příznaků, jako ostatně jakákoliv jiná deprese. Každý člověk ji vnímá jinak a pociťuje jiné potřeby. Mezi nejčastější příznaky patří:
- podrážděnost, hněv, agresivita
- změny chutí v jídle
- skleslost, smutek, úzkost, přecitlivělost
- nezájem o okolí a koníčky
- zdravotní problémy - bolesti zad, kloubů, hlavy, žaludeční problémy
- problémy se spánkem

Nepodceňujme světelný deficit

Světlo je velice důležitá složka, která působí na naše zejména psychické zdraví. Je důležitým faktorem pro většinu procesů, které probíhají v živých organismech, tedy i v lidském těle. Tyto procesy tvoří základ léčivého působení světla.
Na podzim přirozeného slunečního světla ubývá. Je nutno vážit si slunných dnů, vyhledávat je, radovat se z každé chvilky, kdy se Slunce přes mraky prodere, a uvědomovat si, jak nás sluneční paprsky hřejí v této době alespoň na duši.

Relaxační světelná terapie

Relaxační světelná terapie je doporučovaná jednoduchá metoda, jak si navodit dobrou náladu a zkompenzovat nedostatek denního světla.
Světlo je vhodné doplňovat:
- pomocí umělého osvětlení - svítidel, lampiček apod.
- zapalováním většího množství svíček, které pomáhají šířit světlo a blahodárně působí na psychiku
- pomocí speciálních přístrojů, které byly vyvinuty jako prostředek na světelnou antidepresivní a relaxační terapii (zakoupíme ve zdravotnických potřebách)
zdroj:http://deprese.zdrave.cz

Chuťové a čichové halucinace

22. února 2014 v 15:23 | ADMIN webu
chuťové a čichové halucinace
 • často se vyskytují společně; např. pocit, že jídlo je otrávené, že něco páchne atp.
další:
 • intrapsychické neboli Baillargerovy halucinace - někdo nemocnému dává nebo naopak bere z mozku myšlenky
 • inadekvátní - vjemy jsou zpracovány jiným orgánem - člověk je třeba přesvědčen, že vidí ústy
 • negativní - nevidí, co ve skutečnosti je
 • hypnagonní - při usínání, člověk je nedovede odlišit od snů
A nakonec je třeba zmínit pseudohalucinace, což jsou takové halucinace, u nichž si člověk uvědomuje, že jsou to neskutečné vjemy.

tělové halucinace

22. února 2014 v 15:22 | ADMIN webu
tělové halucinace
 • taktilní - cítí po těle dotyky, svědění
 • cenestetické - orgánové např. žaludek je z kamene, chybí, je jiný; patří sem i falešné těhotenství - pseudokiéza
 • pohybové (kinestetické) - člověk je v klidu, ale je přesvědčen, že se hýbe; případně, že má v těle někoho, kdo s ním hýbe - pak jde o halucinaci posedlosti
 • verbálně motorické neboli Séglasovy haluciace - člověk má pocit, že někdo mluví jeho ústy
 • graficko motorické - někdo cizí ovládá jeho ruku a píše

zrakové halucinace (optické, vizuální)

22. února 2014 v 15:21 | ADMIN webu
zrakové halucinace (optické, vizuální)
 • jednoduché (fotomy) - např. skvrny, záblesky, jiskry
 • složité - postavy, krajina, výjevy atd.; patří sem zoopsie (zvěř), mikrozoopsie (malá zvířata); makropsie (velké obj.); erytropsie (červ. barva, oheň), hydropsie (voda); autoskopické halucinace (člověk vidí sám sebe), Pickovy vize (bortící se stěny, lidé prostupující stěnami)

sluchové halucinace (akustické) – nejčastější

22. února 2014 v 15:21 | ADMIN webu
sluchové halucinace (akustické) - nejčastější
 • jednoduché (akoazmata) - pískání, tóny nebo např. rány
 • složité - tzv. "hlasy" - slova, věty; mohou přikazovat (imperativní halucinace), radit (teleologické halucinace) nebo jde o více hádajících se hlasů (antagonistické halucinace)

Druhy halucinací

22. února 2014 v 15:20 | ADMIN webu
Halucinace patří poruchy vnímání a jde o vjemy bez existujícího podkladu. Pokud je s vámi někdo v místnosti a mluví na vás, slyšíte jeho řeč a jde o vjem. Pokud jste v místnosti sám (sama) a vy slyšíte, že na vás kdosi mluví, jde o halucinaci. A pokud jdete v noci parkem a máte strach, za každým přirozeným zvukem tušíte ohrožení a pak jde o iluze (zkreslené vjemy; od halucinací se liší tím, že jakž takž nějaký reálný podklad mají).

Více na: http://www.schizofrenie.psychoweb.cz/schizofrenie-uvod/druhy-halucinaci#ixzz2u3pCml8a
 
 

Reklama