STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Dětský autismus

Dětský autismus-Autismus je těžká vývojová porucha, kdy dochází k poruše vývoje ve třech oblastech. Poruchy se objevují v oblasti komunikace, představivosti a sociální interakce...

18. listopadu 2011 v 20:36 | ADMIN webu
Autismus je těžká vývojová porucha, kdy dochází k poruše vývoje ve třech oblastech. Poruchy se objevují v oblasti komunikace, představivosti a sociální interakce.

Příznaky autismu a komunikace

Jako první projevy autismu se odráží v komunikaci, které se dozvíte následovně.
 • Malé dítě vůbec nereaguje na svoje jméno nebo aspoň málo
 • Velmi málo reaguje na řeč, když na něj někdo mluví
 • Chybí zde oční kontakt
 • Echolálie - opakování některých vět a slov neustále dokola
 • Vyjadřuje se především křikem
 • Dochází k opožděnému vývoji dítěte
 • Dítě působí dojmem, že neslyší
 • Nemává na rozloučenou
Dále v oblasti komunikace můžeme pozorovat, že dítě si nehraje, nereaguje na zajímavé předměty, neříká žádné slůvka a je u něj velmišpatný oční kontakt.

Příznaky autismu a sociální interakce

Zde u malého dítěte chybí především úsměv na tváři, dítěneví, proč by se mělo smát. Dále si dítě samo hraje, neumí si hrát s jinými dětmi, je uzavřené samo do sebe, nic ho nezajímá.
 • Autistické dítě neudrží pozornost
 • Dítě se nezajímá o jiné děti, nespolupracuje, když chceme, aby nám něco podal, hraje si samo se sebou
 • Zajímá se jen o své činnosti a ne o to, co dělá někdo jiný
Dítě s autismem si neumí hrát, často ho popadá záchvat vzteku a nikoho neposlouchá.

Příznaky autismu a představivost

Sem patří především stereotypní pohyby, dítě neustále dokola dělá jednu a tu samou věc. Dítě chodí neustále dokola, chodí po špičkách a dělá divné pohyby.
 • Dítě si neumí hrát správně s hračkami
 • Velmi málo reaguje na zvuky z okolí, ale zase na některé reaguje přehnaně až moc
 • Autistické děti výrazně třepají rukama, když mají velkou radost
Autismus je velmi vážná porucha a přináší řadu obtíží v denním životě a to také především rodičům, kteří si neví rady. Vždy záleží na druhu autismu. Rodiče často upadají do depresí a stresu, proto vždy je nutné vyhledat pomoc odborníka.
Autismus je vážné onemocnění, avšak u dětí může dojít ke vzniku mnohem závažnějších onemocnění, jako je rakovina mozku, leukémie,epilepsie a jiná onemocnění, která mohou vést ke smrti dítěte. zdroj: http://autismus.dodetailu.cz


 
 

Reklama