STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Centra sociální intervence

Centra sociální intervence a pomoci-občanské sdružení STŘED

25. května 2012 v 16:11 | ADMIN webu

Lidé, kteří potřebují naši pomoc, tady opravdu jsou

Všechna očekávání předčil provoz Centra sociální intervence a pomoci, které od loňského listopadu provozuje třebíčské občanské sdružení STŘED.
Centrum zahrnuje čtyři klíčové aktivity, ambulanci klinického psychologa, telefonickou linku důvěry, probační program Šance ve Středu a sociální intervenci a poradenství.

"Služby poskytujeme lidem s určitým sociálním handicapem a těm, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Už za půl roku se naplnily ukazatele, na které přitom máme stanovený limit rok a půl. To předčilo naše očekávání. Je tedy zřejmé, že lidé, kteří tyto služby potřebují, tady opravdu jsou," zhodnotila ředitelka sdružení STŘED Martina Bártová. Centrum má za sebou první etapu existence a jeho potřebnost uznal i Kraj Vysočina, který jej zaregistroval jako jednu ze sociálních služeb. Na jeho spolufinancování se podílí Evropská unie.
Ambulance klinického psychologa funguje pro mládež i dospělé. Jejím cílem je minimalizace rozvoje závažnějších psychických obtíží či duševních poruch, předcházení a léčba psychických nemocí. Ordinace nabízí psychoterapeutické služby, psychologickou diagnostiku i vyšetření. Dveře jsou otevřené celým rodinám, jednotlivcům i těm, kdo potřebují krizovou intervenci, tedy naléhavou pomoc.
Děti přicházejí zejména s výchovnými problémy (špatný prospěch, záškoláctví, krádeže, útěky z domova, agresivní chování, samotářské, konfliktní povahy), s problémy s návykovými látkami či šikanou. Mezi dospělými návštěvníky jsou především lidé se vztahovými a rodinnými problémy, duševními poruchami, úzkostmi, depresemi či sebevražednými myšlenkami, ale také oběti trestných činů a domácího násilí.
Číslo Telefonické krizové intervence - Linku důvěry STŘED vytočilo od dubna do října 45 volajících. Linka s číslem 775 22 33 11 není bezplatná a je v provozu denně od osmi do 22 hodin. Její chod zajišťuje 12 proškolených pracovníků. Pokud volající potřebuje pomoc mimo provozní dobu, tedy mezi 22. a 8. hodinou, je přesměrován do hlasové schránky a dostane možnost kontaktovat Linku naděje Brno. "V současnosti usilujeme o zařazení do České asociace linek důvěry," podotkla ředitelka Martina Bártová.
Probační program Šance ve Středu - Za názvem další z dílčích aktivit Centra sociální intervence a pomoci se skrývá práce s mladistvými pachateli trestné činnosti. Od dubna do srpna STŘED evidoval tucet mladých, kteří navštěvují "svou" pracovnici ve STŘEDu jednou týdně. Nejčastějším tématem hodinových konzultací je posílení právního vědomí klientů a jejich školní příprava. V průběhu letních prázdnin se navíc konal skupinový program složený z 10 čtyřhodinových setkání. Klienti se také setkávali s pracovníky Probační a mediační služby, mají vytvořený individuální plán, na jehož tvorbě se podílí i rodiny mladistvých "hříšníků".
Sociální intervence a poradenství - Důvodem pro zařazení mladých lidí do tohoto programu je nejčastěji problematické chování v rodině a ve škole. STŘED proto do programu zapojuje i zákonné zástupce klientů, s nimiž je v pravidelném ŧelefonickém kontaktu. Zhruba jednou měsíčně navíc probíhají rodinné konzultace, kterých se účastní celá rodina včetně klienta. Se samotným klientem se pracovník STŘEDu setkává obvykle jednou týdně. Chlapci a děvčata přicházejí do sdružení na doporučení oddělení sociálně právní ochrany dětí.
Zdroj:Klikni !
 
 

Reklama