STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Anankastická porucha os.

ANANKASTICKÁ PORUCHA OSOBNOSTI

5. června 2014 v 16:31 | Admin
ANANKASTICKÁ PORUCHA OSOBNOSTI

Porucha osobnosti charakterizována:

a) pocity nadměrných pochyb a opatrnosti
b) nadměrným zabýváním se detaily, pravidly, seznamy, pořádkem, organizací nebo plánem
c) perfekcionismem, který je na úkor splnění úkolu
d) nadměrnou svědomistostí, skrupulanstvím, nevhodným zabýváním se produktivnosti na úkor radosti a interpersonálních vztahů
e) puntičkářstvím a sociální konvenčností
f) rigiditou a paličatostí
g) nerozumným požadováním, aby se jiní podřizovali pacientovu způsobu práce nebo nerozumným odporem vůči způsobu práce druhých
h) vtíravými a nevítanými myšlenkami nebo podnětyzdroj: http://sestrylf3.unas.cz

Anankastická porucha osobnosti je přílišné puntičkářství..

21. listopadu 2011 v 10:55 | ADMIN webu
Anankastická porucha osobnosti

Pro přípišné puntíčkářství je typické důraz na detail, plán, pravidla, organizaci. Tendence druhé kontrolovat i v maličkostech, sklon k vytváření puntičkářských seznamů, paličatost v prosazování svého pohledu na svět i lidi v něm.
To, co by se mělo dávno stihnout a rychle udělat, hotovo není, ale jsou konány dlouhodobé přípravy k dosažení cíle.

Na prožívání lidských vztahů, ale ani na rozhovor o nich, není nikdy čas. Všechen je totiž věnován propracování systému sankcí, pravidel, postupů.
To, co je příjemné jako zážitek vzniklý spontánně, je zde svázáno byrokratickými předpisy. Neexistuje improvizace.
Dokonce i tón, jakým postižení mluví, bývá jaksi monotónní, stále stejný, nevzrušený, emocemi nepoznamenaný.

Opravdu to není zlý člověk. Jeho touha po řádu, pořádku a přesně vymezených mantinelech má kořeny v dětství. Rodiče jej zřejmě nepřiměřeně kontrolovali.
Pak mu někdo namluvil, že city jsou zde od toho, aby byly umlčeny. Pokusil se o to, jen přesně nevěděl, jak je nahradit. Zvolil si pořádek jako cíl, drogu a smysl života. Není divu, že každý nepořádek vnímá poněkud úkorně, jako něco, co narušuje těžko vybudovanou iluzi světa, který teď snad při zachování předem určených zásad bude konečně v pořádku.

Nemá smysl s ním diskutovat o tom, zda je v seznamech a pravidlech krása. Ještě méně má smysl něco podobného mu vyvracet. Je třeba pochopit, že nejde ani tak o "seznam, řád, zásady, pravidla, předem určený postup", ale o obranu proti úzkosti. Pravda, ne vždy úspěšnou.
Zdroj: Tomáš Novák - Manželství jako trvalý stres, nakladatelství Grada .


 
 

Reklama