STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Amnézie

Dobrá nálada zhoršuje paměť, smutní lidé si pamatují víc

25. listopadu 2011 v 12:35 | ADMIN webu
Pracovní paměť je schopnost uchovat informace v mysli tak dlouho, abychom s nimi mohli nějak manipulovat. Lidská pracovní paměť vzdáleně připomíná pracovní paměť počítače. Není divu, neboť počítače jsme si vymysleli jako napodobeniny našich mozků. Čím má počítač větší pracovní paměť, tím je lepší. Podobné je to i u mozku. Pracovní paměť je významná složka inteligence. Čím větší je její kapacita, tím jsme chytřejší. Výkon lidské pracovní paměti je ale méně stabilní než výkon paměti počítačové.
zdroj:http://www.vitalia.czAmnézie- porucha paměti

25. listopadu 2011 v 12:29 | ADMIN webu
Amnézie je porucha či ztráta paměti.
Podle doby trvání ji dělíme na trvalou a dočasnou, podle dopadu, který má na náš mozek - tedy na tu část paměti, kterou zapomeneme - ji dělíme na anterográdní, porucha zapamatování si nových poznatků a zážitku, retrográdní, porucha vybavování si skutečností, které se odehrály před vznikem amnézie, a na dětskou, neschopnost vybavit si vzpomínky z raného dětství.


Amnézie může mít různé příčiny. Nejčastěji vzniká v důsledku úrazu a poranění hlavy či jako vedlejší příčina onemocnění mozku - epilepsie, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba ad. Poruchy paměti také může způsobit otrava organi
smu, či nadužívání návykových látek - drogy, alkohol.

Krátkodobé poruchy paměti bývají často způsobeny nadměrným stresem či jinou psychiku zatěžující situací, chvilkové výpadky paměti jsou typické pro nemocné trpící hysterií nebo depresemi.


Příčinu poruchy paměti je těžké diagnostikovat, může totiž být různého charakteru - chirurgický, neurologický, psychiatrický. Při pozorování obtíží s pamětí je dobré vyhledat lékařskou pomoc. Na podporu a udržování paměti existuje mnoho léčiv a doplňků stravy -volně dostupné jsou látky s extraktem z ginkgo biloba či vitamíny ze skupiny B (zejména B1).


Část těla: hlava, psychická
Délka léčby: krátkodobá, dlouhodobá, nevyléčitelná
Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace
Věk: děti, dospívající, dospělí, seniořiObrázek: http://www.southerninjurylawyer.com
 
 

Reklama