STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Amnézie

Dobrá nálada zhoršuje paměť, smutní lidé si pamatují víc

25. listopadu 2011 v 12:35 | ADMIN webu
Pracovní paměť je schopnost uchovat informace v mysli tak dlouho, abychom s nimi mohli nějak manipulovat. Lidská pracovní paměť vzdáleně připomíná pracovní paměť počítače. Není divu, neboť počítače jsme si vymysleli jako napodobeniny našich mozků. Čím má počítač větší pracovní paměť, tím je lepší. Podobné je to i u mozku. Pracovní paměť je významná složka inteligence. Čím větší je její kapacita, tím jsme chytřejší. Výkon lidské pracovní paměti je ale méně stabilní než výkon paměti počítačové.
zdroj:http://www.vitalia.czAmnézie- porucha paměti

25. listopadu 2011 v 12:29 | ADMIN webu
Amnézie je porucha či ztráta paměti.
Podle doby trvání ji dělíme na trvalou a dočasnou, podle dopadu, který má na náš mozek - tedy na tu část paměti, kterou zapomeneme - ji dělíme na anterográdní, porucha zapamatování si nových poznatků a zážitku, retrográdní, porucha vybavování si skutečností, které se odehrály před vznikem amnézie, a na dětskou, neschopnost vybavit si vzpomínky z raného dětství.


Amnézie může mít různé příčiny. Nejčastěji vzniká v důsledku úrazu a poranění hlavy či jako vedlejší příčina onemocnění mozku - epilepsie, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba ad. Poruchy paměti také může způsobit otrava organi
smu, či nadužívání návykových látek - drogy, alkohol.

Krátkodobé poruchy paměti bývají často způsobeny nadměrným stresem či jinou psychiku zatěžující situací, chvilkové výpadky paměti jsou typické pro nemocné trpící hysterií nebo depresemi.


Příčinu poruchy paměti je těžké diagnostikovat, může totiž být různého charakteru - chirurgický, neurologický, psychiatrický. Při pozorování obtíží s pamětí je dobré vyhledat lékařskou pomoc. Na podporu a udržování paměti existuje mnoho léčiv a doplňků stravy -volně dostupné jsou látky s extraktem z ginkgo biloba či vitamíny ze skupiny B (zejména B1).


Část těla: hlava, psychická
Délka léčby: krátkodobá, dlouhodobá, nevyléčitelná
Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace
Věk: děti, dospívající, dospělí, seniořiObrázek: http://www.southerninjurylawyer.com
 
 

Reklama