STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba

3. prosince 2011 v 17:41 | ADMIN webu
Nejčastější příčinou demence je toto progresivně degenerativní onemocnění s tvorbou plaků, které ničí mozek.
Do šedesáti let věku je Alzheimerova choroba vzácná, ale mezi staršími lidmi se počet postižených stále zvyšuje. Její příčina je většinou neznámá. Jsou s ní spojeny mutace několika genů, ale dědičné faktory jsou důležité jen u poměrně vzácného nástupu choroby ( když se první příznaky objeví ještě před šedesátým roke ). Při pozdějším nástupu Alzheimerovy choroby mají geny na svědomí tvorbu krevní bílkoviny zvané apolipoprotein E. Tyto geny způsobují ukládání bílkoviny ( beta-amyloidu) do mozku ve formě plaků, což vede k odumírání neuronů. Alzheimerova nemoc je také spojena se sníženým množstvím neurotransmiterů acetylcholinu v mozku. Navíc se předpokládá, že může hrát roli porucha metabolismu kontroly pronikání vápníkových iontů do neuronů. To vede k výskytu obrovského množství vápníkových iontů v nuronech, které pak nemohou přijímat signály z jiných neuronů. Příznaky se mohou u jedinců lišit, ale obvykle má choroba tři stádia. Alzheimerova choroba bývá obvykle diagnostikována na základě příznaků, ale provádějí se i vyšetření krve a neurologicko-psychologické testy.

1.stádium, počáteční

Osoba je stále více zapomětlivá a to jí může působit úzkost a depresi. Přesto není samostatný úbytek paměti, který provází i normální stárnutí, důkazem Alzheimerovy choroby.

2.stádium, střední

Těžká porucha paměti, hlavně pro nedávné události, současně se ztrátou orientace v čase a prostoru, snížená koncentrace, afázie (neschopnost najít správné slovo), náladovost a změny osobnosti.

3.stádium, těžké

Ve třetím stádiu se zmatenost ještě zhoršuje, mohou zde být i psychotické projevy, např. bludy nebo halucinace. Také se připojují patologické reflexy a inkontinence.

Léčba

Léčba této nemoci se zaměňuje na zpomalení degenerace, ale nezastaví jí úplně, takže nakonec bývá nutná celodenní ošetřovatelská péče. Inhibitory acetylcholinesterasy mohou zpomalit progresi Alzheimerovy choroby v počátečním stádiu. V pozdním stádiu se používá memantin.

Demence

Při této nemoci dochází k povšechnému zhoršení mozkových funkcí, to se projevuje poruchami paměti, zmateností a změnami chování.zdroj:http://www.biofeedbackbrno.cz
 
 

Reklama