STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

*Alternativní medicína

Pravda BEZ Kompromisů,otevřete oči,protože vše je jinak

3. března 2014 v 18:41 | Admin
Jeden zajímavý článek z FB, měla jsem pocit, že je tak trochu všeobecně všezahrnující.

OTEVŘETE OČI, PROTOŽE VŠE JE JINAK

Proč takový název? To pochopíte, když dočtete tento článek. O čem bude? O tom, co se tu děje, ale asi jinýma očima, než jste zvyklí. Věnuji se léčitelství a ruku v ruce s tím jde spousta věcí a studování kde čeho. Třeba i konspiračních teorií. Jak to souvisí? Léčitelství a nějaké konspirace? To máte tak… jeden se diví, proč lidem lékaři neustále předepisují antibiotika aniž by to mělo pozitivní účinek. A tak hledáte a zjišťujete až přijdete na to, jak se to tu má s farmaceutickými firmami a jejich vztahy s lékaři atd atd. Kdo chce může si přečíst více.



No a když se k podobným informacím začnete dostávat, logicky máte potřebu si je ověřovat. Tedy já určitě. Například Chemtrails. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil o čem se to na orgo-netu vlastně píše. A pak jsem začal sledovat "čáry" na obloze. Když jsem došel k závěru, že na tom "něco bude", začal jsem zkoušet recepty co s tím. A ono to fungovalo!! No a pak už v tom jeden lítá . Ale pořád tak nějak obezřetně… zas jakó jsou věci, který mi teda přes síto zatím neprošly a nebo se jimi nezabývám.



Jenže po ověření si několika takovýchto teorií už začnete koukat na svět jinak ať chcete nebo ne. A co hůř… říkáte si "jak to můžou jiní nevidět?" Jak to, že jim nejsou divný čáry na obloze? Jak to, že jim není divný, že jim doktor potřetí předepíše něco, co dva krát nepomohlo? Proč někdo proočkovanej skrz naskrz dostane černý kašel? Proč lidi nevidí, že se zastavuje orná půda a my (doslova) žerem odpadní zeleninu odkudsi? Proč jíme Geneticky Modifikované Potraviny? Vždyť to nemá chuť a ani zvířata to nechtějí. Proč se nedozvídáme, že fluor v zubní pastě nám kazí zuby? Proč nám neřeknou, že amalgamové výplně obsahují rtuť? Proč nám neřeknou, že balená voda je jen podvod největšího kalibru? Proč?? Proč??? PROČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!??????????!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!



Proč? Protože my sami se o to nezajímáme! A ti co se zajímají jsou divní a nešlapou v řadě. To jsou ti divní, co nemají doma TV (bože jak tak mohou žít… a takhle kazit děti?). To jsou ti, co neočkují děti (šmankote jaká nezodpovědnost!!). To jsou ti, co jí víc zeleniny než masa (chachacha). To jsou ti, co nakupují ve zdravé výživě, nebo mají zahrádky... nebo kupují zeleninu od farmářů (zbytečný, v tescu mají špaňělský jabka). To jsou ti, co jdou na demonstraci proti tomu, aby nám sypali jedy na hlavu(blázni).




BLÁZNI?? OPRAVDU?? Nebo prostě ví víc ???????????????
(Je možné, aby věděl víc někdo, kdo nečučí na TV protože tam je všechno, co potřebujem vědět?)

Je!! A právě proto, že je zajímá život kolem sebe a nikoliv mediální masáž.
Aby jste mi rozuměli… nikomu nic nevyčítám, ale zkuste se zamyslet a podívat se na věci jinak. Při léčení lidí je třeba odstraňovat především příčiny nemocí a ty jsou duševní (psychické). Nehodlám tu popisovat celý princip. Kdo chce může si o tom přečíst. Knih i článků je o tom dost. COŽE? O tomhle? Jo vy to nevíte?



No ale pokračujme… a když lidičkové nechtějí, aby se jim nemoc opakovala je logicky třeba něco změnit… totiž změnit sebe! A občas pro vysvětlení používám takovou pomůcku (miluju příklady a přirovnávání… moc mi to pomáhá). Jde o zapalovač. Benzínový obyčejný zapalovač. Vezmu ho do ruky mezi prsty a ukážu dotyčné, zatím nechápající, osobě. A položím prostinkou otázku: "Jakou má barvu?" Odpověď je jasná… černou přece. Následuje další otázka: "A je tam nějaký nápis?" (v tu chvíli už pochybují, jestli jsem normální). "No není... je jen černej!" A co následuje? Vezmu ten dozajista černý zapalovač bez nápisu a začnu jej otáčet! A ejhle! On je z druhé strany i zlatý!! A zespodu má nápis!!! Pointa??
Nabídl jsem jeden úhel pohledu… a vážení přátelé… zatím každému stačil!! Nikdo se mě nezeptal, jestli bych ten zapalovač mohl otočit nebo půjčit. Nikdo si ho nevzal do ruky a neprohlédl celý. Všem k zhodnocení stačila jedna nabídnutá strana. A takhle s námi manipulují media. Tohle děláme pořád. Stačí nabídnutá informace a my už máme obraz celku. Jenže není vždy vše takové, jak je nám předkládáno. Vlastně skoro nikdy!



Vysvětlím vám v krátkosti jeden princip. To čemu věnujete myšlenky, tomu věnujete energii. Čemu věnujete energii, to posilujete. Začíná vám dávat smysl proč je politikům jedno, jak se o nich mluví a píše? Hlavní totiž je, že mají pozornost! Po volbách se divíme, jak mohl vyhrát právě ten. No když odečteme manipulace voleb a vyřazení kandidátů, kteří by mohli pracovat v zájmu nás občanů, tak jde právě o pozornost… to je energie a tak se vyhrává. Stejně tak nemá smysl jít demonstrovat PROTI něčemu. Vždy jen ZA něco! Jen tak posiluji to, co chci. Média tohle ví a využívají to dokonale. Jak velké a zrůdné to je, vám dojde, když se s odstupem podíváte co vysílají. A jak pracují s podvědomím… reklamy… to je něcíčko!! Navodí ve vás strach z něčeho a nabídnou řešení. Očkování, lupy, jogurt, cokoliv… cokoliv jen aby prodali!! A oni to umí. Protože vy v zájmu zdraví a štěstí uděláte vše. A vůbec vám nenapadne jak nesmyslná je podstata toho strachu. Ale proč by tohle média dělala? No protože jde jen a jen o peníze… Dělají, za co jsou placeni a ještě si někteří myslí, jak to dělají skvěle. I když co já o tom můžu vědět... my už televizi nemáme. Víc mě baví žít, než se na parodie života dívat. Raděj koukám na oblohu a tak vidím to, co jiní ne. Ty podezřelý pitomý čáry.


Přicházíme k další otázce… kdo a proč platí TV, aby nás takhle otupovala a odtrhávala od reality? Nejdříve proč… Protože lidé žijící ve strachu jsou manipulovatelní. A navíc tím odtrhávají vaši pozornost od opravdu důležitých záležitostí. Byl jsem 5 let v profesionální armádě… a občas jsem se dozvěděl, co se vlastně děje i za hranicemi republiky. A víte co? Nikde jsem o tom neslyšel, ani nečetl. Až za pár let (!!!!) se objevila nenápadná zmínka, že se cosi kdesi. A proč? Protože by se vám to ani trochu nelíbilo. Máte pocit, že na vás media nepůsobí? Tak schválně… jaký je rozdíl mezi bombardováním s oběťmi na civilním obyvatelstvu a leteckou podporou?? ŽÁDNÝ!!!! Jen vkusně podaná blamáž o "teroristech" a "spojencích".

Je to jen malinkatá ukázka, jak vám někdo nastavuje pouze jednu stranu zapalovače a tu co chce aby jste viděli. Kdo? Je to něco tak velkého a zrůdného, že se tomu nechce věřit. Jenže právě na tohle spoléhají. Že i když se k vám tyhle informace dostanou, stejně jim nebudete věřit. Slyšeli jste někdy o tom, že existuje malá skupina lidí, co vlastní velkou většinu bohatství světa a že celý svět i vlády států řídí? Ne? Tak to jste jen nedávali pozor. Ano? A přišlo vám to příliš ulítlé? No tak není. Proč se tím zabývat? Protože se to týká i vás. Vašich dětí. Každého koho znáte nebo potkáte. Máte pocit, že se vás to nedotýká? Hmmm… a používáte elektřinu? Jíte? Pracujete? Platíte daně? Jestli jednou jedinkrát zní odpověď ano, pak se vás to týká. Stačí, že jste tady na zemi. A jste v tom po uši. A oni si dávají sakra záležet, aby vám to nedošlo.


Co s tím? No oni se nejvíc bojí jediné věci, že se začnete zajímat a ptát. Protože jednota je to, čeho se bojí. Bojí se toho, že lidé otevřou oči a budou se zajímat o sebe a lidi kolem sebe a dění kolem sebe. Všichni čekali, co se bude dít koncem roku 2012. Většina lidí má pocit, že se nestalo nic. Tak to je omyl. Stalo se hodně. Ale málokdo si toho všímá. Zvláště proto, že čekal něco víc a proto, že je naše pozornost stále sváděna jinam. Co se stalo? Přišly sem nové energie a stále sem proudí. Lidé se probouzejí a otevírají oči a ptají se proč. Proč se děje něco, co nemusí? Proč by měla být ta a ta válka? Proč platím daně a školné dětem a doktorům a povinné ručení a přitom silnice stojí za prd, doktoři mě nevyléčili, auto jsem odvezl do šrotu a dostal kulový a děti ve škole nejsou tak vzdělané, jak jsem čekal . Proč tedy platím? Proč?? Proč???

A teď přidám ještě těžší kalibr. Copak vám říká jméno Nikola Tesla? Chorvatský vynálezce s jehož prací jsme ve styku denně. Nebudu vám tu rozepisovat, co všechno vymyslel a co používáme. Přejdu rovnou k tomu nejdůležitějšímu. Volná energie. Tesla věřil, dokázal a uvedl do provozu zařízení, jež zdánlivě vytvářelo elektrickou energii z ničeho. Samozřejmě to mělo vysvětlení. I když jiné než jsou současní fyzici schopni přijmout. Jenže ti ještě byli v plenkách, když Tesla konstruoval Motory a to na střídavý proud. Proč volné energie? To máte tak. Na patentových úředech leží kolem 5000 patentů na podobné technologie. Takže logická otázka… Proč sakra ještě platíme ČEZu??? No tak asi nebude překvapení, že jsou v tom prachy. Veliké penízky. A ještě něco. Totiž svoboda! Jak to myslím? No tak si spočítejte za co platíte? Za energii. Zdá se vám to přehnané? Tak se zamyslete se mnou.


Každý výrobek co máte doma a počínaje toaletním papírek až po domácí kino vyl vyroben na strojích poháněných elektřinou. A tu jste zaplatili. Svítili si na práci? Zaplatíte to. Zaplatíte i to, že se údržbář umyl teplou vodou a zaplatíte mu i mýdlo. Zaplatíte za dopravu. Za skladování. Za vytápění obchodu. A tak dále a tak dále. A taky platíte všechny lidi, co s výrobkem manipulovali. A ti lidé? Potřebují penízky na?? Energie. Už to dává smysl? Mít totiž doma zařízení… a nebo mít všude zařízení… v každé továrně a obchodě… na el. Energii zdarma… tak kolik peněz, by jste vlastně měsíčně potřebovali? Kolik by stáli potraviny? Kolik dovolená? Všechno by bylo mnohem levnější. Všechno!!! Doprava zdarma. Potraviny za desetiny ceny. Země čistá a krásná. Topení zdarma. No zkuste se nad tím sami zamyslet. Přijdete na to, že by vám vlastně stačilo pracovat pár hodin v týdnu. A když by jste měli tolik času, můžete si vlastně spoustu potravin sami pěstovat, že? Asi chápete jak moc se tohle nehodí těm, co tu chtějí vládnout. Lidé by se totiž vykašlali na nějaké nesmyslné vlády a žili v komunitách.

Duševně rostli a vychovávali děti. Svět by byl klidnější a harmonický. Proč by taky byly války, když by v podstatě neexistovala chudoba a hlad? Církve to mají stejně spočítané. Nevěřím tomu, že by někdo pozvedl zbraň ve jménu (ani to nechci vyslovit, jak je to odporné a zahanbující) řekněme "církve". Svět by se od základu změnil. Jen si vzpomeňte. Naši předci s nástupem techniky a technologií měli představu, že nebudou muset pracovat. Tedy určitě ne tolik. A kde jsme? Co se změnilo? Peníze jsou podvod. Už proto, že ani nejsou kryté zlatem. Jsou to jen papírky umožňující manipulaci. Možnost koupit si naši svobodu. Ovšem jen když se dáme. Tesla chtěl elektřinu pro celý svět zdarma a byl tomu blízko. Ale to se nelíbilo velkým společnostem. Ti chtěli dráty a peníze. Tesla uměl el.energii posílat vzduchem. Nepotřeboval vedení. Byl to nadčasový vynálezce. Všechny jeho materiály po jeho smrti zmizely. Do trezorů tajných služeb. Jistěže spoustu z jeho vynálezů využívají, ale my to nemáme vědět.

Zeptejte se sami sebe. Chtěli by jste pro sebe a pro své děti svět s volnou energií? Já tedy ano. Ale to je jen a jen na nás. Co dělat? No stačí si to přát. Ale kdo chce může udělat víc. V téhle republice je spousta šikovných hlav a rukou. Stačí si chvíli hrát s magnety a on někdo brzy přijde na to, jak to může fungovat. Zajímejte se o práci Tesly a najdete inspiraci.
Jde udělat hodně. Stačí otevřít oči… zajímat se a ptát se. A pak se nejspíš začnete hodně divit.

Přeji příjemné probuzení. Pavel


Více zde: http://www.mojiandele.cz/ rady-a-pravidla/ otevrete-oci-protoze-vse-je -jinak/?
Pravda BEZ Kompromisů

Chcete řešit své problémi na duševní úrovni? Odkaz na zajímaví seminář.

1. března 2014 v 17:37 | ADMIN webu
Seminář HR přístup k vysazování léků


. Ve spolupráci s VIDOU se chystá na tohle téma seminář, pravděpodobně koncem dubna, nejspíš v Praze. Pokud by Vás to zajímalo, můžete kontaktovat přímo P. Jitku Styblíkovou z VIDA Centra, viz

[www.vidacr.cz]

Alternativní medicína - její přínos i rizika

1. března 2014 v 15:50 | ADMIN webu

Alternativní medicína – problém

1. března 2014 v 15:47 | ADMIN webu

Alternativní medicína - problém

Alternativní medicína a léčitelství - Sisyfos ( Určeno všem pochybujícím a přemýšlivým )

1. března 2014 v 15:46 | ADMIN webu

Alternativní medicína a léčitelství
Kritický pohled



Jiří Heřt

Tuto knihu autor věnoval Českému klubu skeptiků SISYFOS, který ji umístil na

webovou stránku www.sisyfos.cz k volnému stažení




Alternativní medicína a léčitelství - Sisyfos

Alternativní medicína, možnosti a rizika

1. března 2014 v 15:43 | ADMIN webu
Nakladatelství Grada - Avicenum vydalo úhledně vypravenou knížku autorského kolektivu, která se zabývá alternativní medicínou 1) .

Věnuje pozornost metodám kuriózním a dosud u nás málo rozšířeným, jako jsou např. irisdiagnostika, psychická chirurgie a další. Autoři však především vybrali metody a postupy nelékařského léčitelství, které jsou u nás provozované a usilovně propagované, jako jsou psychotronika, homeopatie a akupunktura. Popisují a vykládají - většinou citováním publikací z per léčitelů - podstatu jednotlivých metod a postupů nelékařského léčitelství a jejich rádoby vědecký podklad. Jednotlivé léčitelské metodiky jsou rozebírány z hlediska dnešních znalostí biochemie, morfologie, biofyziky, farmakologie a dalších vědeckých disciplin.

Autoři se zamýšlejí i nad příčinami neobyčejného rozmachu těchto nelékařských metod, posuzují jejich rizika pro pacienty i pro medicínu a v závěrečné kapitole posuzují i možnost reakce vědecké medicíny na tento šarlatánský rozmach. Svou ucelenou koncepcí a všestranným pohledem je tato kniha dílem ojedinělým nejen u nás, ale i ve světové literatuře. Dá se čekat, že vyvolá jak reakce pozitivní, tak především bouřlivý nesouhlas zastánců těchto nekonvenčních metod. Kdyby se podařilo na danou tematiku vyvolat věcnou diskusi i se zastánci alternativní medicíny, bylo by dobře. Osobně v to nevěřím.


Kruh autorů knihy pochází z pracovišť lékařských fakult, z výzkumného ústavu a Akademie věd ČR. Vesměs jde o autory ve svých disciplinách proslulé. Společným jmenovatelem autorského kolektivu je to, že jsou to jednak odborníci, jednak osobnosti se širokým obecným rozhledem a odpovědným postojem k pacientům. Z toho vyplývá i celkové pojetí knihy. Není to kniha útočná, polemická nebo sarkastická, i když nelékařské léčitelství k těmto postojům vysloveně vybízí. Autoři pečlivým, objektivním rozborem jednotlivých léčitelských metod hledají, zda v nelékařském léčitelství přece jen není nějaké racionální jádro, byť zahalené do oparu šamanství, které by užití aspoň některých metod opravňovalo. V naprosté většině případů nenašli nic.


Čtenář se až diví, jak klidnou mysl i nadhled si autoři zachovali při rozbírání některých metod, a hlavně jejich "teoretického″ podkladu, i když jde na první pohled o konstrukce nesmyslné. Není totiž lehké polemizovat s autory nelékařských léčitelských metod, jestliže nemají základní znalosti o obecných zákonitostech biologie, chemie, fyziky, morfologie a dalších. Podle recenzentova soudu ti chytřejší požadované znalosti mají, ale nemohou je užít, protože by si pod sebou podřízli větev plnou penězodárné mízy. Takové věci, jako jsou dokumentace diagnostiky, kontrolní vyšetření, slepý pokus, analýza neúspěchů atd. - to jsou věci nelékařským léčitelům neznámé nebo jimi úmyslně opomíjené, protože jsou pro ně katastrofálně nebezpečné.


Velmi decentně a až příliš slušně autoři ukazují škody, které léčitelé na pacientech páchají tím, že je buď otráví (doslova - v knize je publikován jeden případ jako vzor), nebo svou činností způsobí, že pacient přijde k lékaři pozdě či přeruší svou léčbu a dostane se do stavu, kdy mu již nic - a ani léčitel - nepomůže. Vinen je v očích zmanipulovaných laiků ovšem vždycky lékař, popřípadě lékařství jako celek. Za nejdrastičtější považuji případ popsaný v onkologické kapitole. Vidím před sebou pana Pavla Zedníčka, jak v Kleinových básnících postavu typického šamana ztvárnil.
Kniha je studnicí poučení, leč z několika důvodů mě jímá smutek:



 • Množství knih, jež o svých úspěších napsali v poslední době čeští a slovenští léčitelé, je úděsné, publicita, která jim je věnována ve sdělovacích prostředcích všeho druhu, je obrovská.


 • Množství článků a relací v novinách i v televizi, které "zázračné″ léčitele propagují, je deprimující a svědčí o dvou možnostech: buď je úroveň myšlení a vzdělání novinářů neuvěřitelně nízká - normální člověk píšící o takovémto tématu by se aspoň zeptal i druhé strany, co si o tom myslí, popřípadě by si výroky léčitelů ověřil osobně, nebo platí pravidlo, že za peníze dnes dosáhneš všeho.


 • Deprimující je, že ani střední, ani vysoká škola jakéhokoli zaměření nedokázala naučit propagátory šamanizmu, okultizmu a astrologie aspoň trochu myslet. Jeden příklad za všechny: Astrologie, na kterou jsou četné odkazy, vychází z toho, ve kterém znamení se kdo narodil, nikoli z toho, kdy byl počat. Je všeobecně známo, že šikovný porodník dokáže oddálit nebo uspíšit termín porodu až o 14 dnů, aniž by dítko nebo matku ohrozil. Lékař tedy může v krajním případě volit až ze tří různých znamení zvěrokruhu. Stačí se podívat do věšteb v mnoha časopisech, jak výrazně se budoucnost lidí narozených v různých znameních může lišit. Když to doženu do absurdity, tak porodníci jsou vším vinni (tak jako Židé podle Hitlera a pošťáci podle pana Kohna v jedné letité anekdotě). Tento příklad budiž přijat jako příklad toho, do jakých konců se léčitelé mohou při odůvodňování svých postupů dostat. V podobném duchu možno do absurdity dohnat "teoretické″ podklady téměř všech léčitelských metod.


 • Kdo chce u nás péci chleba nebo opravovat ledničky, musí být vyučen a mít na to papír, na jehož podkladu dostane živnostenský list. Jaké podklady předkládají při žádosti o živnostenský list nevzdělaní léčitelé? Mají vůbec zapotřebí se o živnostenský list ucházet? Jak vypadá jejich přiznání k dani z příjmů obyvatelstva? Jak naložil soud s léčitelem (a rodiči) dítka, jehož osud byl vylíčen v onkologické kazuistice? Odpovědi znám: žádné, nemají, nijak, nijak. Toto konstatování považuji za zdrcující.


 • Autoři knihy upozorňují ještě na další zneklidňující a málo pochopitelný fakt, že se totiž používání těchto nekonvenčních, většinou vysloveně podvodných metod šíří stále rychleji i do našich lékařských kruhů. Je historická ostuda, že Česká lékařská společnost přijala do svého lůna i jeden spolek léčitelů. Chudák J. E. Purkyně se v hrobě obrací.


Kniha Alternativní medicína je noblesně koncipována. Je věcná, objektivní, velice čtivě napsaná a hezky vypravená. Její cena je vysoká, ale přesto o ni určitě bude velký zájem. Je to totiž na našem trhu dosud jediná publikace, která ze širokého pohledu hodnotí léčitelství jako sociální fenomén, argumentuje výroky kritizovaných, a zároveň se snaží být protiváhou záplavě publikací, které léčitelství propagují. Některé kapitoly by měly být zařazeny do výuky biochemie, biofyziky, morfologie normální i patologické a do výuky oborů klinických.

Věřím, že díky srozumitelnému slohu a jasné argumentaci najde cestu i k široké, nelékařské veřejnosti. Doporučil bych ji hlavně těm laikům, kteří o návštěvě u léčitele uvažují.

zdroj:http://www.vesmir.cz/

Vysazení medikace - ( že by Alternativní medicína ) odkaz na zajímavé stránky.

27. února 2014 v 22:39 | ADMIN webu
Prvně mne to vyděsilo a nakonec rozzuřilo...

Bylo pro mne doslova zdrcující zjištění kolik jsem nacházela odkazů od autora Meteusz, na nespočetných stránkách zaměřených na duševní zdraví,kde nabádal lidi: Neberte léky! Aspoň mě to tak přišlo.


Nejsem odborník , jsem také laik ale co vím od svého lékaře a příběhů lidí co si léky sami vysadily, se tím rapidně zhorší a zhoršil pacientův stav,mohu potvrdit z vlastní zkušenosti a navíc se dostaví i další komplikace z nepostupného vysazení jakých koliv léčiv nejen z řad AD.To znamená např. syndrom z vysazení.


Co já vím mnohdy je zapotřebí celoživotní užívání léků aby se stabilizoval pacientův zdravotní stav a jeho stavy se tak staly pro ně snesitelnějšími ale rozhodně by se vždy měl nejprve poradit se svím lékařem .Je samozdřejmě na každém z Vás zda léky předepsané lékařem vysadíte či nikoliv.

V diskusi na nejmenované stránce odkazoval jistou Paní na své stránky ,místo toho aby jí dodal odvahu vyhledat lékaře jelikož tomu její stav napovídal.A o5 radil jak já jsem to pochopila, neberte prášky a odkazoval na své stránky.To mě opravdu naštvalo.

A protože moje emoce jsou přehnané a nekontrolovatelné,dá se říci že jsem zautočila na víše zmíněného autora čímž se mu omlouvám.

Pro mne osobně je to naprosto šílené ale názory se mohou lišit a co mě se týče, já o tomto tématu nic nevím.Proto se tomuto tématu budeme v této rubrice blíže věnovat.Já osobně jsem přesvědčená že samovolné a nepozvolné vysazení léků mohou mnoha lidem opravdu přitížit.

přesto se budu společně s Vámi ráda tomuto tématu věnovat, jelikož mne jako uživatelku psychotik toto téma velice zajímá a budu ráda i za Vaše názory.


Tento článek vznikl protože mi záleží na Vás všech ,kteří zde hledáte ať už informace či pomoc a radu . Nebo jen přátelství s těmi kdo Vám rozumí ,a mé svědomí mi ze začátku nedovolilo podporovat tohoto autora a s ním spojené svévolné vysazení léčiv.


Po pár vyměněných E-mailech s tímto autorem a po přečtení si odborného nadhledu P.Jany jakožto zdravotnice s dlouholetou praxí která mne taktéž oslovila jsem celou záležitost přehodnotila.

A protože o tomto tématu vlastně nic nevím, a možná jsem až příliš unáhleně zavrhla něco co může pomoc nejen Vám ale i mě ,vkládám odkaz na jeho stránky http://deprese5.webnode.cz kde popisuje svoji vlastní zkušenosti pojednávající o tomto tématu.Vemte prosím na vědomí že autor stejně tak jako já, není odborníkem.




Pár odborných slov na závěr,ohledně vysazení medikace


Syndrom z vysazení- TCA,SSRI, a Antipsychotik

Definice

Vzniká po vysazení některých léků, např.:
 • po vysazení TCA (tricyklická antidepresiva)
 • po vysazení SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu ): nejčastěji po fluvoxaminu a paroxetinu, méně často po vysazení citalopramu a sertralinu, výjimečně po odnětí fluoxetinu (dlouhý biologický poločas)
 • po vysazení antipsychotik

Symptomy u vysazení antidepresiv

 • chřipkový syndrom (únava, letargie, bolesti hlavy a svalů, pocit nachlazení)
 • závratě
 • pocení
 • pocit na zvracení
 • zvracení
 • poruchy spánku
 • třes
 • parestézie
 • agitace
 • podrážděnost
 • depersonalizace
 • dekoncentrace
 • zmatenost
 • letargie
 • deprese
 • úzkost
 • průjem
 • závratě
 • zvýšená fotosenzitivita
 • agresivita
 • ataxie
 • cholinergní rebound (nauzea, zvracení, průjem) u TCA

Symptomy u vysazení antipsychotik

 • neurologické příznaky akutní (dystonie, dyskineze, akatizie)
 • neurologické příznaky chronické (tardivní dyskineze a akatizie)
 • neurovegetativní příznaky (pocení a tepelná nestabilita, závratě, kolapsy, nespavost, úzkost, parestezie, hyperalgezie)
 • cholinergní rebound (nauzea, zvracení, průjem).

Vlastnosti

 • jedná se o častý jev
 • u těchto léků ale nelze hovořit o závislosti
 • z uvedených příčin by mělo být vysazování těchto léků pozvolné
 • příznaky vymizí do 24 hodin po zpětném vrácení léků do terapie
 • neléčené trvají až několik týdnů, Syndrom z vysazení u antipsychotik může přetrvávat až 6 měsíců
 • velmi těžko se v diferenciální diagnostice rozlišuje od symptomů, pro které byl nasazen (úzkost, deprese, ...)

Příčiny vysazení léků

 • pacient: strach z poškození, stigmatizace, nedostatečná edukace, psychická porucha
 • lékař: nedostatečně poučí pacienta o léku (nástup účinku, nežádoucí účinky, nutnost dlouhodobé léčby)
 • lék: nežádoucí účinky, složité dávkování, latence efektu léku
 • zdroj:http://www.psychoporadna.cz



Přidávám odkazy na další odborné články od MUDr. Jiřina Kosová




S láskou Váš Admin.

Komentáře k tématu: Vysazení medikace aneb Alternativní medicína

27. února 2014 v 22:36 | ADMIN webu
Překopírované komentáře a e-maily



1 Jana | Dnes v 10:44 | Reagovat
Dobrý den,
jako zdravotník s dlouholetou praxí rozumím potřebě autora blogu, který v dobrém úmyslu shromažduje a dále šíří informace, díky kterým chce podobně trpícím lidem pomoci. Je to dobry úmysl a to se cení. Co však mohu s čistým svědomím říci, terapie, zahrnující psychofarmaka, je pouhým oddalování řešení vzniklých potíží. Ano, pro nedostatek vlastního uvědomění, se mnoha lidem stane onemocnění celoživotním, je však na každém z nás, abychom uchopili problém do svých rukou a začali se prát "PROČ?". Samozřejmě je snadnější vyhledat odbornou pomoc z řad erudovaných psychologů či psychiatrů ze strany školské medicíny. Ti Vás vyslechnou, porovnají Vaše symptomy s popisem diagnóz v lékařských publikacích, které jim byly doporučeny při studiu a které tak pilně studovali. Pokud jsou snaživí a chtějí mít rozhled, rádi čtou i nové knihy na toto téma. Navíc jsou neustále pod tlakem farmaceutického průmyslu, který jim nabízí širokou škálu preparátu k potlačení toho či onoho symptomu. A to vše je podložené empirickým výzkumem, z něhož vychází nekonečné množství studií, které doporučují to či ono. Když se člověk podívá, kolik vydělává farmaceutický průmysl a jak jsou na něm lidé závislí, a vidí, jak jim vycvičení pěšáci farmaceutického průmyslu z řad lékařů pomáhají předepisovat například antidepresiva jak lentilky, při sebemenším problému…. Člověk, který má pud sebezáchovy a Váží si sám sebe, se v tomto bodu zastaví a zamyslí se, zda není jiná cesta, svobodnější, bez blokád v nervovém systému, které Vám psychofarmaka udělají. Vždyť jen díky tomu je stav snesitelnější, ale na druhou stranu, díky těmto blokátorům senzorů v nervové soustavě se Vám mění schopnost vnímání a přirozeného vyhodnocování životních událostí, situací. A to vůbec nezahrnuji do této úvahy sedativa, u kterých pocit změny můžete cítit na 100%. Jsou tu jiná psychofarmaka, která Vám vůbec nedovolí, uvědomit si změnu psychiky, která se mění na základě zablokování pocitů, vjemů, schopnosti hodnotit, možnosti se rozhodnou. Ano, je Vám líp, ale je to ILUZE, pouze jste umlčeli Vaše vnitřní volání o pomoc. Umlčeli jste sami sebe. Ano, je Vám líp, ale stále jste nepochopili to, co jste měli pochopit. Každý to své individuální, se kterým Vám léky nepomohou, ty Vás spíše od tohoto životního úkolu odvádí. Odvádí Vás od toho, abyste pochopili, jak tělo funguje, že to není jen maso a kosti s tak málo probádaným mozkem, který Vás mučí a je potřeba ho umlčet. Ano, pokud berete nějaké léky, není radno je najednou vysadit, je však omezené myšlení každého, kdo věří, že nejdou vysadit vůbec, pokud trpíte depresemi. Je na každém z nás, jak se rozhodneme, či jít cestou medicínskou či cestou alternativních metod. Každý z nás má ten vnitřní hlas, který nám říká, co máme nebo nemáme činit. Je však u většiny přehlušen křikem vlastního EGA, strachem, neúctou k sobě samému, programy - názory, které nám jsou ze všech stran neustále vštěpovány a spoustou jiných negativních vlivů… Ano i toto je jen jedem z názorů, který nepopírá žádnou z možných cest ke klidu a pohodě bez depresí, jen dal nahlédnout dál a hlouběji, než jen na to, co tvrdí západní svět a jeho školská medicína. Možné je vše, i zbavit se depresí bez léků, je jen na každém z nás, jestli tuto realitu přijme a bude pro to něco dělat
Pro ty, které povídání zaujalo, dávám k zamyšlení… Psychická bolest je produktem mysli, existuje jen v ní a je jen jejím odrazem. Najdeš li odvahu a sílu změnit svou mysl a přeprogramuješ jí dle tvých potřeb, aby ti již nečinila bolest, staneš se jejím pánem a ona nad tebou ztratí svou moc :-)
..........................................................


2 Admin | Dnes v 13:26 | Reagovat
Dobrý den Paní Jano, děkuji Vám za Váš odborný nadhled a především komentář který mne oslovil a zároveň postavil k rozhodnutí svůj původní článek né přehodnotit ale upravit.

Budu ráda pokud se budeme tomuto tématu i nadále věnovat společně.
Má osobní zkušenost a dotaz na Vás:
Proč když beru léky nemohu otěhotnět? Patřím do skupiny lidí, co si léky sami upravují a nejsou jejich zastáncem ale ani odpůrcem.A ano i já si je vysadila naráz a všechny.Bylo mi hrozně zle a stokrát hůř než s léky,moje stavy nejen uzkosti se stonásobily.

A dostavily se nežádoucí ůčinky jako zvracení a třásla jsem se,nemohla spát ani jíst atd.Mělo to na mě doslova zničující učinek.Zesílily mi sebedestruktivní afekty až už se jednalo o sebepoškozování či sebevražedné pokusy které ať už byly jakého koliv rázu jsou špatné už jen tím že úbec byly a jsou ve mě dál od mala.Po vysazení všech léků jsem zjistila že jsem těhotná viz.životopis Sandry: těhotenství Sandry.Bohůžel jsem potratila a mé stavy se o5 zhoršily natolik že došlo k opětovnému nasazení léků které beru do dnes, sice né přesně tak jak mi stanovil můj psychiatr,ale beru je dle vlastní potřeby,jelikož bez nich mi je na umření.Jak jsem popsala víše.

Zajímá mne Váš názor ohledně toho proč nemohu otěhotnět užívám-li léky.
Aktuálně se jedná už jen o Lamotrigin,Lexaurin a Quietapin.
Děkuji za Vaši odpoveď a názor.
.....................................................................


3 Jana | Dnes v 14:53 | Reagovat
Děkuji za vyzvání k odpovědi na Vaše dotazy. Přečtu si životopis Sandry a pokusím se v nejbližší době reagovat.
S pozdravem
Jana :-)
...................................................................


4 Admin | Dnes v 15:19 | Reagovat
Moc Vám děkuji a vážím si Vašeho času který je jistě drahocený a jsem opravdu velice potěšena že se zaměříte i na životopis :-)
Nechci vás zahrnovat otázkami ale přeci mě ježtě něco tíží..
Může mít jeden člověk více diagnéoz?
Prošla jsem mnohokrát léčbou v PL jak v Praze tak i v Brně včetně různým DS a všude mi daly jinou diagnéozu ,to mě opravdu mate.
Poprvé to byla HPO emočně nestabilní porucha osobnosti za kterou si pevně stojí můj nynější psychiatr.
Poté následovaly další od jiných lékařů kteří si mne přehazovaly jako horký brambor z jednoho ODD k druhému vč.uzavřeného a podávaly mi snad všechny možný a existující léky po kterých mi mnohdy bušilo silně srdce a tepová frekvence byla přehnaně vysoká i jsem po jedněch omdlívala.
A následovalo nálepkování co mi teda je a jakou mám diagnózu a to:
smíšená PO,
uzkostně depresivní,
fobická a paranoidní,
sociální fobie,
s depresivní dekompenzací a další.
Psychiatr mi to vysvětlil že to vše spadá pod HPO že se mé stavy přelévají jeden na druhý a je jich bohatě bohůžel.
Tak proč potom to přizařování tolika diagnóz?A né jen jedné,proč se nemohou shodnout?
Tohle se asi nikdy nedovím ,jsem v invalidním důchodu ČID a nerozumím proč né PID když jsem teda takovej v uvozovkách cvok.
Možná se opravdu jedná jen o HPO s mnoha příznaky ...fakt nevim co si o tom mám myslet. :-(

5 Jana
Dobrý den,jsme potěšená Vaší reakcí na můj příspěvek k danému tématu.Moje reakce byla na základě znalosti autora webu, kterého jste zmiňovala ve Vašem článku, dle mého názoru, s dosti osobním zaujetím, které však bylo podloženo Vašimi vlastními, jak jsem pochopila, dosti traumatizujícími zkušenostmi.Berte můj názor na dané téma, jako názor nezaujaté osoby s širším úhlem pohledu, nejen ze strany "pacienta" ale i z pohledu člověka, který má možnost pozorovat reakce pacientů a hlavně osobnosti lékařů, kteří pacienty léčí. Pravda je relativní, a pokud neznáme další podrobnosti, může být náš názor velmi skreslený a tím můžeme druhé odsoudit, aniž bychom měli objektivní informace. Vzhledem k tomu, že autora znám, chtěla bych podotknou, že opravdu netrpí depresivními stavy a i jeho blog je založen na základě životních prožitků, stejně jako Váš, které se nyní snaží sdílet s lidmi, kteří trpí depresemi a předepsaná medikamentózní léčba jim nepomáhá nebo nejsou ochotni jí podstupovat.
Ano, máte pravdu, že vysazení léků může mít dramatické následky, ale nemůžete zachránit všechny, před touhou po zkušenostech, pokud se tak rozhodli a chtějí tomu tak učinit. Potom jim diskuze s člověkem, který tomu tak učinil a přesto své depresivní stavy zvládnul, bude možná přínosnější, nežli rady od člověka, který je odrazuje se o to pokusit a přitom se o to sám pokoušel. Je to něco ve smyslu, že druhým kážeme vodu, sami však pijeme víno. Někteří si tuto zkušenost potřebují zažít a je i možné, že budou schopni najít odpovědi na své otázky a díky tomu být do budoucna depresivních stavů ušetřeni a nebo je zvládat bez léků. Snad jsem to trochu nastínila, abychom si rozuměli. Opravdu to není útok na Vaši osobu, je to spíše potřeba podělit se s Vámi o můj pohled na dané téma.Pokud máte nadále zájem, abych vyjádřila můj názor na Vaše dotazy, ráda tomu učiním, avšak nejprve bych si přečetla Váš životopis, na který jste mě odkázala. V předchozí reakci jsem nehodnotila Vás, takže jsem ani nečetla Váš životopis podrobně. Ráda pak odpovím do osobní zpravy a nebo přimo na Váš blog. To už je na Vás.
S přáním pěkného dne Jana..............................................................


6 zarmdalhens | Před 60 minutami | Reagovat
Bez liekov by som tu už nebol.
...............................................................


7 Admin RE: Zarmdalhens| E-mail | Web | Před 29 minutami | Reagovat
RE: zarmdalhens
Děkuji za vyjádření vlastního názoru.
.............................................................................
8 Jana
Klidně komentář zveřejněte.
Každá duše, která je připravená otevřene vyprávět svůj příběh, pomáhá ostatním s podobným osudem, najít odvahu a otevřít se též :) A za to Vám patří můj obdiv :)
Ano, píšete, že na Vašich stránkách jde hlavně o všechny ostatní a dle prvotního zběžného pohledu na blog, jsem též nabyla dojmu, že těmto stránkám věnujete enormní energii. Tak se Vás jen zeptám, jak je to s věnováním se sama sobě? Zda v tomto boji za záchranu ostatních nezapomínáte na sebe? Je to jedna z nejdůležitějších věcí a přesto je mnohdy přehlížena nebo není vůbec brána v potaz.

Přeji pěkný večer a jsem ráda, že jsem Vás poznala. Těším se na další kontakt :)
Jana
........................................................
9 Admin RE: Jana

Taky jsem Vás ráda poznala.
(Tak se Vás jen zeptám, jak je to s věnováním se sama sobě?)

Ani nevím co si mám pod tím představit ?
Mít čas na sebe? Hmm a co bych měla dělat.
Trápit se sama nad sebou a nenávidět se to mi jde, ale to jste asi na mysly neměla.

Děkuji za svolení zveřejnění našich emailu a budu ráda budeme-ly pokračovat v konverzaci tam,cítím se tam líp než tady sama se sebou.
děkuji za pochopení.
Moc Vám děkuji a vážím si toho budu moc ráda budeme-ly si spolu dál povídat prostřednictvím komentářů myslím že to bude užitečné nejen pro mě.Ale i čtenáře.

Métius mne též oslovil emailem a hezky jsme si popovídaly, omluvila jsem se za své nekontrolovatelně přehnané emoce a jsem ráda že jsme se sice né moc příjemným způsobem takhle setkaly a můžeme uzavřít mír a navázat snad i přátelsví.

Mohu váš email zveřejnit v podobě komentáře v daném tématu?

Víte na mích stránkách jde především o všechny ostatní a věřím že je veškerý rozhovor na téma vysazení medikace zaujme jelikož se s tím setkávám často kdy jsou bezradní protože nevědí zda léky brát či ne, a mnozí se i bojí je brát a jiní je polykají jako lentilky u mě to je oboje.

.......................................................

10 Mateusz
Dobrý den,
píšu na reakci Vaší rekce na dotaz Jana. Chtěl bych napsat, že mužem celej problém hodit za hlavu, nebo já to aspon už řešit nemusím nevím jak Vy, ale podle mě je zbytečné se dohadovat každý má svojí zkušenost. Sama vidíte, že nějaké problémy máte a uplně jste zavrhla mě, moje poznání a moje zkušenosti jenom tím, že jste si něco přečetla a zrovna tahle paní mi nenapsala ani ň. Ale to nevadí. Chtěl jsem Vám jenom napsat a asi se tak mělo stát :), že Vám rád pomužu s Vašim problémem. Projel jsem si vaše stránky a máte je dobře udělané, taky jsem byl jeden z těch kdo hledal na této urovni, ale ona neni pouze tato uroven ono je ještě neco hlubšího a hlubšího a hlubšího. člověk který hledá na této urovni a nestačí mu hledá dál asi jako Vy že chcete otěhotnět, je to jenom duvod toho posunout se dál a splnit si svuj sen být těhotný já měl sem být zdravý a díky těmto věcem se muže člověk posunout dál a jak řikajíc nezkejsnout jenom na práškách. Jestli chcete rád si s Váma o tom popovídám. Sice přes email je to naprt,a le i tak se dá plno věci vyřešit nebo ujasnit a posunout dál, ano neni to jednoduché a upřimně jsem nevěděl, že prášky berete, takže se za to omlouvám, jestli se Vás to dotklo, ale asi to tak mělo být. Všechno je spojeno v jeden celek tim myslím univerzum, nic se neděje náhodou. My jsme činitelé svého života a od té doby co jsem se léčil na deprese, tak jsem pochopil uroven, kde věci jako prášky atd prostě nemají své místo, ted nemám na mysli vaše deprese nebo nekoho jiného a vysazovaní, ale mluvim o urovni duchovní, protože fyzická uroven jsou prášky, duchovní uroven je naše duše, potřeby naší duše a to jak potřeby duše naplnujem. Nebyla to lehká doba kdy jsem se hledal a i ted se člověk hledá, ale ve smyslu už jenom zdokonalovaní to už je o štěstí a radosti ne o depresi. To když jsem začal chápat, tak až v té době jsem začal psát tento web ne v době deprese. Takže pokud budete chtít znát muj názor na Váš problém rád poradím. Doufám, že to nevemete ted nějak špatně, ale Jana je moje přítelkyně, která dělá ve zdravotnictví a taky si prošla peklem a dostala se z toho sama touto cestou jako já, proto jsme se i našli a budujem si život touto cestou. Proto ikdyžto to vypadalo špatně, že po sobě štěkáme asi to zřejmě mělo duvod, že je ted šance Vám dát ten jiný pohled na věc. Takže pokud budete chtít rádi Vám pomužeme :)
Mějte se pěkně :)
Mateusz
....................................................


11 Admin RE: Mateusz
Ahoj děkuji za pochopení a i já se omlouvám za své nekontrolovatelně přehnané emoce.S paní Janou jsem také nyní v kontaktu a jsem za to ráda ,je to fakt nic se kolem nás neděje jen tak všechno je předurčený co má to se stane a z kým se máme potkat s tím se potkáme. My se řekněme daly dohromady s tebou pokud můžu tykat a nejspíše i s P.Janou která mne oslovila taktéž emailem a jsem za to ráda.
Email je na prd ale na osobní setkání nemám dostatek odvahy pro záchvaty paniky a uzkosti snad časem. Budu ráda když si budeme dál povídat v přátelském duchu v podobě komentářů na našich stránkách.

.............................................................

12 Mateusz

Ahoj, tykat si mužem :) jsem taky rád, že jsme se dobře domluvili :) Když chceš článek zveřejnit tak zveřejni nic proti tomu nemám :) Mužeš si psát z Janou i semnou my nebudem nahlížet co kdo píše, každý to umí podat jinak a jak se řiká víc hlav víc ví :) Mužem si klidně psát takhle po emailu zatím, ikdyž to je naprt,a le člověka se pozvává dlouho, aby mu lepe vysvětlil určitý věci, každý to chce odemne slyšet hned a že jim řeknu zázrak a oni se druhý den probudí štatsní, já třeba jsem svojí unavu řešil pul roku, takže sama vidíš, že chce všemu dát čas a hlavní je pořád něco zjištovat a mít informace z více zdroju, protože díky nim se posouváme dál :)

Měj se hezky Mateusz :)

.............................................................................

12. Admin RE: Mateusz
( každý to chce odemne slyšet hned a že jim řeknu zázrak a oni se druhý den probudí štatsní,)

Soory ale tohle zní fakt ujetě ,měl jsi deprese a vysadil sis léky a těd tu mluvíš jako nějakej osvícenej šaman co slovem léčí... to mi příjde fakt ujetý.
.............................................................................

13 Mateusz

Ahoj Sandro,
trochu jsem si pročet tvuj životopis hodně letmo a je vidět, že toho máš dost, ale tak trochu víš co chceš a to je dobře, sama víš, že po emailu se to píše špatně, ale zkusime ti pomoci. Napiš mi prosím, jak dlouho bereš prášky? kdy to začalo? co se v té době odehrávalo, jaké jsi měla problémy co jsi řešila? Jaký máš vztah s rodiči, nebo měla vztah? Cítila jsi se jako malá štástná? Byla nějaká doba kdy jsi štastná byla?

Chci říci, že se ted asi zaměřuješ na dítě a plno jiných věcí, práci chápu, peníze jsou potřeba, ale na co by jsi se ted měla zaměřit je jenom na sebe.

Zatim to necháme takhle protože čim víc se člověk rozepisuje tim je v tom větší bordel :)

Mej se hezky :)

......................................................
14 Admin

Tak tohle by bylo fakt na dlouho a na to nemám sílu to si hold musíš počíst v mím životopisu,nic méně nevěřím že slovem a doslova jak ty říkáš slovem učiníš zázrak a budu náhle o.k a nebudu už potřebovat AD.

.........................................................

15 Admin Info pro tůčasněné:

K tomuto tématu jsem si dovolila přizvat psycholožku a psychiatra jejichž návštěvu očekávám v nejbližších dnech,ůčast v tomto tématu mi byla příslibena.
.................................................................

16 P
Vysazení medikace:
Tak zrovna nad tím mudruju.

......................................................................

17 L.G RE: zarmdalhens
já taky ne.


.................................................

18 Mateusz

nejsem šaman, ani si tak nepřipadám, maximalně si připadám jako člověk, který rád pomuže když to bude v jeho silách, protože nezáleží jenom na mě, ale i na přístupu druhého. Jestli chceš pomoct tak bych potřeboval odpovědět na moje otázky, jestli se v tom, ale nechceš ppitvat, tak pak nevím jak to chceš vyřešit. Do fora nikam nic psát nebudu, jelikož v emailu mam všechny informace o daným člověku a líp se mi v tom hledá, pokud máš potřebu, mžeš emaily kopírovat rovnou do fora to mě nevadí, ale jak řikám záleží na tobě, já ti nabízím pomoc je na tobě jak k tomu přistoupíš. Nechci do tebe rejpat, spíš chci, aby sis něco uvědomila a pokud ti vyhovuje to, že ti tvuj doktor lže, tak z mýho uhlu pohledu, je to trochu divný, nebo si myslíš, že je to zprávně když to tak cítíš? Já ti nelžu, budu ti jenom řikat pravdu, která tě možná bude zranovat, ano pravda bolí a pokud jí nechcem vyslechnout a zamyslet se nad ní, tak je těžko, aby jsme se pohli dál.

Měj se Mateusz
..........................................................

19 Mateusz
Ahoj, tak jsem si pročetl, všechny komentáře a nechci ti křivdit, ale vše jsi špatně pochopila, nejsem šaman, ale člověk ze zkušenostma, který trpěl depresema a vylečil se sám a určitě ne tím, že jsem si sám vysadil prášky, protože prášku jsem si vzal pouze 5 zbytek jsem hodil do koše a šel cestou alternativní. byl to risk, ale nějak jsem cítil, že prostě prášky neee, ikdyž mi bylo zle, to je moje přesvědčení a prosím respektujte to, prostě to tak je a je jedno co řiká věda, je duležité si uvědomit co chcete VY pro Vás, mluvím ted na všechny byla volba prášky já si zvolil jinou cestu. Jako, že jeden má rád ovoce druhý více zeleninu nic většího v tom nehledejte. Pro Sandru: Když se v tom nechceš pitvat, jak chceš vyřešit problém? Zavíráš si dveře před nosem. Bereš prášky a život je pořád na hovno, takže někde bude asi chyba? Nikde jsem nepsal, že léčim slovem a hned zahodíš prášky, zase tvoje domněnka, až si přečteš muj blog celý možná uvidíš, že tam nic o záchraně slovem nepíšu. Píšu tam řešte svoje těžký situace životní a když nevíte jak rád Vám pomužu najít v životě bod, kde jste udělali špatné rozhodnutí a to rozhodnutí se ted s Vámi táhne celý život. Proto jak jsem psal dříve, řešíte problémy na urovní fyzické nikoli duševní, zde bych se mohl odkázat na Janu, kde píše Staráte se hlavně o sebe? O Vaše potřeby v životě? O Vaše sny? Proč je neplníte tak jak cítíte? Bojujete v životě? Pokud ano tak proč? Máte problémy v životě s rodinou v práci? Proč si myslíte, že život je jenom velké trápení? Díky Vašim odpovědím se dá najít podstata Vaše problému. Říká Vám něco Pan Kalina, kterého máte na stránkách? Myslim si že to on je ten pravej šaman ;-) A mě odsuzujete. Zjistili jste si na jakým principu lečí? uplně na stejným jako já, akorát má svoje zkušenosti a svuj speciální přistup, kterej si nechá dobře zaplatit. Takže doufám, že všichni kdo si to čtou už pochopili a že jsem vše uvedl na pravou míru. Děkuji a Mějte se hezky :) Mateusz


.............................................................
Dostala jsem nápad i tyto E-maily je se svolením zveřejnit protože mi došlo že Vás toto téma a veškerá konverzace bude zajímat a lépe se tak budete moci zapojit.Ve svích emailech jsem nasvavila mír a spor mezi blogéry ,tedy mnou a Mateusz ustal,jak ste se mohly víše dočíst to ale neznamená že jsem svůj názor na něj přehodnotila.




Přidejte svůj vlastní názor,podělte se o svou skušenost více v komentářích níže
 
 

Reklama