STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Alexitymie

Alexitymie je stálý povahový rys charakterizovaný neschopností popsat svůj psychický stav.

15. března 2009 v 16:25 | ♥Naposledy.cz♥
Alexitymie je stálý povahový rys charakterizovaný neschopností popsat svůj psychický stav. Jde o chybění slov pro emoce. Jedná se o poruchu identifikace a schopnosti popisu vlastních emocí. Emoce zaměňují tito jedinci s orgánovými popisy.
Proto alexitymičtí lidé emoce vyjadřují orgánovými popisy. Alexitymici si často stěžují na různé tělesné příznaky, kterými ale vyjadřují své emoce. Je zde častý výskyt somatoformních poruch, dále přítomná somatosenzorická amplifikace - tj. člověk vnímá vlastní pocity (např. pohyb žaludku) jako silné, katastrofické, dále porucha lokusu kontroly - schopnost připisovat své obtíže vnitřní nebo zevní události.
Hypotézy příčiny:
  • Asymetrie mozku
  • Porucha komunikace mezi hemisférami mozku
  • Porucha funkce limbického systému
  • Vegetativní nebo imunitní porucha
  • Výsledek nejistého dětského připoutání (připoutání - porucha vazby mezi matkou a dítětem, která je pak individuální strategií zjišťování bezpečí pro další život, jedinci s nejistým připoutáním mají větší počet tělesných příznaků než jedinci s bezpečným vzorcem, jedinci s úzkostným vzorcem připoutání mají v dospělosti nejvíce úzkostných a hypochondrických poruch)
Zdroj:Klikni!
 
 

Reklama