STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU
Adminka není nyní v místnostiChat

*Život s poruchou osobnosti aneb Životopis Sandry
Sandra o sobě: Pomáhat je mé poslání


A i tobě ráda pomůžu ,ano i tobě co teď čteš tyto moje věty.Jsem ametér Peer Konzultant,to je osoba která má zkušenost s duševním onemocněním a ráda pomohu i tobě nejen přez svůj životní příběh.Jsem tu i pro tebe a záleží mi na tobě i když tě zatím neznám.Někdy stačí mít si ským promluvit,a věř že já ti budu rozumět a možná zjistíme že jsem měla ten samí problém co máš ty.Stačí když se semnou spojíš,můžeme si spolu povídat tady na mém chatu:
A věř mi jento že už to tu čteš ,teď tady tyto moje řádky, znamená že jsi na dobré cestě,máš snahu a odvahu řešit svojí situaci a to je moc dobře a já tě za to obdivuji,protože jiný zatím tuhle tvou odvahu ježtě nenašly.A až se posuneš tak daleko jako já, a jde to věř mi,třeba i ty budeš chtít být Peer konzultant, ať užamatér nebo profík a pomáhat dál druhým.Tak mi napiš a věř že všechno bude zase dobré,ničeho se neboj,protože už nejsi sám/sama, ale máš mne:-)


S láskou tvá Adminka SandraKdyby jste mi chtěly pomoci k lepšímu životu ,nebo podpořit tyto mé nezyskové stránky,tak budu ráda,ale nejedná se o žádnou sbírku,ale je to zcela dobrovolné,děkuji.


IBAN : CZ68 30 30 0000001303050018
čú:1303050018/3030A shledáte-ly tyto stránečky alespoň trochu užitečnými ,prosím pomožte o nich informovat ostaní pomocí vložení odkazu či obrázku který najdete klinutím na odkaz níže.Vložte jej na své strányky, profily atd..aby se pomoc dostala ke všem kteří jí hledají a potřebují.

Děkuji


Pokračuj rolováním dolů

*Aichmofobie

Aichmofobie strach z ostrých předmětů

25. listopadu 2011 v 12:21 | ADMIN webu
Jako aichmofobii označujeme chorobný strach z ostrých předmětů - nůžek, jehel, drátů, ostrého hrotu pera, špičatého konce deštníku či v extrémních případech i ukazující prstu. Jedná se o jednu z nej­rozšířenějších fo­bií.


Aichmofobie je v určité míře podmíněna zděděnými reflexy - každý člověk se v dětství instinktivně bál odběrů krve, očkování či zranění ostrým nožem - mírný strach z ostrých předmětů v dětství buduje dostatečný pud sebezáchovy a není na něm nic špatného. V mnoha případech se ale stává, že právě špatná zkušenost s některým s rizikových předmětů zadělá na dlouhotrvající trauma, z nějž se vyvine samotná fobie.


Fobie se při setkání s receptorem projevuje pocením, úzkostí, bušením srdce, motáním hlavy, nevolností, suchem v ústech ad.

Jedním z největších problémů, se kterými se setkáváme v souvislosti s aichmofobií, je dostatečná lékařská péče např. v případě úrazu či vyšetření. Lidé trpící chorobným strachem z ostrých předmětů se snaží vyvarovat kontaktu s nimi - nepoužívají ostré nože či nůžky, pera s hrotem, vyhýbají se odběrům krve či očkováním.

Takoví lidé mohou být v případě nutnosti lékařského zásahu jako je transfůze, odběr krve, očkování či chirurgický zákrok velmi agresivní agresivně- v takové situaci se cítí přímo ohroženi na životě a jednají pudově.

Více o fobiích: Katalog nemocí - fobie

Chorobná úzkost se v současné době dá poměrně snadno léčit - je třeba vyhledat pomoc odborníka, tedy psychologa či psychiatra, který se většinou uchyluje k léčbě pomocí behaviorální terapii, kdy se nemocný učí přivykat stresujícím podnětům pod dohledem odborníků.


Lékař také může zmírňovat příznaky léky proti úzkostem - anxiolytiky či antidepresivy.

Část těla: psychická
Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná
Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace
Věk: děti, dospívající, dospělí, senioři


 
 

Reklama