STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

Zmizelo 500 dětí!

22. ledna 2009 v 18:08 | ♥Naposledy.cz♥ |  *Utěky z domu

Karolínka, Míša, Kuba, Saša, Šárka, Adélka, Martin... Zmizelo 500 dětí! Zoufalí rodiče prosí: Pomozte je najít!

Případ malého Jakuba Šimánka, který se před třemi nedělemi ztratil (Aha! průběžně informuje) a od té doby o něm nikdo neslyšel, šokoval českou veřejnost. Podobných případů je totiž stále víc! Najednou se tak dozvídáme, že jen v letošním roce zmizelo 3500 dětí! Většina z nich se sice vrátí domů, jedná se hlavně o útěky z domova a dětských domovů, stále ale na seznamu policie figuruje 500 jmen dětí, po kterých se slehla zem. Některé zmizely před pár dny, některé rodiče hledají několik let! Pomozte je najít!

Případ zmizelého Jakuba
Smrt, únos nebo útok pedofila?

V neděli 4. května 2008 kolem druhé hodiny odpolední si devítiletý školák Jakub Šimánek z Havlíčkova Brodu odešel hrát do parku a od té doby ho už nikdo neviděl. Domů se nevrátil a beze stopy zmizel. Kriminálka z Hradce Králové zřídila speciální tým a o pomoc při pátrání po pohřešovaném chlapci požádala i policisty z celého Schengenského prostoru. Jakubova fotografie je v evropské databázi pohřešovaných dětí a policie pracuje s celkem pěti verzemi, které přicházejí v souvislosti s chlapcovým zmizením v úvahu.
 1. Útěk z domova
  Nejméně důvěryhodná verze, Jakub neměl žádné problémy.
 2. Jakub se utopil v řece Sázavě.
  K této verzi se přiklání řada lidí z okolí Jakubova bydliště.
 3. Jakub se stal terčem útoku pedofila.
  Této verzi odpovídá skutečnost, že se kolem dětského hřiště pohyboval neznámý muž. Kriminalisté zveřejnili jeho portrét.
 4. Chlapce někdo unesl, aby mohl vydírat jeho otce, generála NATO.
  Méně pravděpodobná verze, rodinu zatím žádný vyděrač nekontaktoval.
 5. Chlapce unesl někdo do zahraničí.
  K této verzi se přiklání Jakubova maminka.
 6. Jakuba unesli kvůli obchodu s orgány.
  I o tom se spekuluje. Černý trh s lidskými orgány sice existuje hlavně v rozvojových zemích, podle odborníků je ale i v ČR.

Dnes je Den pohřešovaných dětí

Dnešek, tedy 25.květen, je celosvětově vyhlášen za mezinárodní den pohřešovaných dětí, tzv. Pomněnkový den. Jeho hlavním smyslem je upozornit na rostoucí problém pohřešovaných dětí, vyjádřit solidaritu rodičům dětí, kteří netuší, kde se jejich potomci nalézají a co se s nimi stalo. U nás tento den slouží také upozornění na bezplatnou telefonickou službu Linka vzkaz domů, kterou provozuje Linka bezpečí a která slouží všem dětem, které se potřebují anonymně svěřit, případně dát vědět domů, že jsou v pořádku. Linka vzkaz domů funguje na čísle 800 111 113.
Jenifer Imrichová
*22. 9. 2002
Pohřešovaná od 9. 10. 2006
Malá Jenifer byla na základě předběžného opatření soudu umístěna do ústavní péče, protože její matka je nespolehlivá alkoholička. Často chodila pro dceru a další čtyři děti, které v ústavu má, opilá. Nyní je Jenifer nezvěstná.
Karolína Planá
*4. 9. 1992
Pohřešovaná od 6. 9. 1996
V roce 1996 ji její otec odvezl z domu a od té doby ji nikdo neviděl. Otec Jaroslav Planý byl později obviněn z její vraždy, což popírá. Tělo se nikdy nenašlo. Planý tvrdí, že cestou vzal stopaře, který ho omráčil a dívku unesl. Jedná se o velmi zamotaný případ.
Alexander Šáhim Hossain
(*15. 11. 1994)
Michaela Mariam Hossainová
(*26. 11. 1995)
Pohřešování od 8. 1. 2001
Sourozence Hossainovi unesl v roce 2001 jejich otec do jeho rodné Bangladéše. Vyzvedl si je tak, jak na to podle soudu měl právo, jenže od té doby je už nikdo neviděl. Později se s nimi odstěhoval do Německa, kde dost možná ještě dnes žijí. Teď není jasné, kde jsou…

Česko = ráj zvrhlíků: Potrestají jen 15 % z nich!

Česko je bez nadsázky ráj pedofilů a tyranů! Příkladem může být páteční rozsudek nad Josefem Šablatůrou (68), který od roku 1983 znásilňoval svoji tehdy šestnáctiletou dceru, s níž dokonce zplodil dvě děti. Soud mu uložil pouze podmínku! Jen asi 15 % obviněných je totiž odsouzeno a to většinou ke směšně krátkým trestům. Většina zvrhlíků tedy vyvázne jen s podmínkou...
Autor: (mik, ben, dan)
Foto: Policie ČR, ara
25.5.2008

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama