STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

Vysvědčení: nejrizikovější období pro útěky z domova

22. ledna 2009 v 17:39 | ♥Naposledy.cz♥ |  *Utěky z domu

Vysvědčení: nejrizikovější období pro útěky z domovaZnámka je subjektivním hodnocením učitele a není pouze vizitkou dítěte, ale také rodičů

V pátek 29. června opět přichází pro některé z dětí velmi obávané datum předání závěrečného vysvědčení. Linku bezpečí i další krizové linky však v tomto "horkém" čase zaplavují v rostoucí míře telefonáty těch, kdo byli během školního roku méně úspěšní. Volají ostatně také sami rodiče.

Zájem o poradenství a pomoc se zvyšuje na všech provozovaných linkách: na Lince bezpečí (800 155 555, nonstop), Lince vzkaz domů (800 111 113, 724 727 777 denně 8.00-22.00) a Rodičovské lince (283 852 222, určena dospělým každé pondělí 13.00-16.00 a středu 16.00-19.00 a mimořádně rovněž v pátek v den vysvědčení 29. června v době 14.00-20.00 hodin).

Závěrečné vysvědčení znamená pro děti i dospívající jedno z nejobtížnějších období roku. Přísní rodiče vyvolávají v dětech obavy z reakcí na jejich známky. Rizikové je vysvědčení především z hlediska útěků dětí z domova.

Někteří rodiče, byť to nemyslí vážně, hrozí dětem velmi neuváženě, ať se špatnými známkami raději nechodí domů. Děti, jejichž rodiče používají tělesné či jiné tresty, mají často strach, že budou za známky bity a ponižovány, a proto se bojí domů vrátit.

Úkolem rodičů při hodnocení dětského vysvědčení je tedy především zachování klidu a vážení vlastních slov přímo na "lékárenských váhách". Proto doporučujeme, aby rodiče vždy vhodně volili slova a nezastrašovali své potomky výčitkami a hrozbami.

Známka je subjektivním hodnocením učitele a není pouze vizitkou dítěte, ale také rodičů. Svědčí o tom, jak sami dítěti v průběhu školního roku pomáhali a nakolik mu věnovali pozornost. Rodiče by se měli více zamýšlet nad dlouhodobou spoluprací s dítětem, nad vylepšením vzájemné komunikace. Známky pak nebudou nepříjemným překvapením.


Zdroj:Klikni !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama