STRÁNKY INFORMAČNÍHO A DISKUSNÍHO CHARAKTERU

Nikdy se nevzdávej, s láskou Vaše adminka.

Pokud jsou fyzické tresty příliš časté nebo silné, mohou vést k pokusům o útěk z domova.

22. ledna 2009 v 17:54 | ♥Naposledy.cz♥ |  *Utěky z domu

Tělesné tresty

Období vzdoru nebo chcete-li malá puberta. Dvouleté dítě prohnuté v hysterickém oblouku uprostřed hypermarketu a jeho nervózní rozčílená matka s pravicí pohotovou k výprasku… Váš sotva patnáctiletý potomek s protaženým obličejem a pichlavým pohledem, kterým jasně dává najevo, co si myslí o generaci svých rodičů… Asi každý, komu příroda dopřála ten největší poklad (dítě) se občas dostane do situace, kdy by nejraději s chutí zapomněl na všechny psychologické poučky a svého malého či již odrostlejšího miláčka zcela nevýchovně seřezal.
Tělesný trest odborníci definují jako jednání, které "úmyslně či záměrně způsobuje bolest atakem na tělo pro kázeňský přestupek". Vůbec nejčastěji používaným trestem u nás je pohlavek a facka. Repertoár tělesných trestů je ale tak velký a nevyčerpatelný jako je "fantazie" a mnohdy i krutost trestajících rodičů. Výprask nejrůznějšími předměty, kopance, vytrhávání vlasů, škrcení, přivazování ke stolu, pálení cigaretou, zalepování úst leukoplastí, ponořování rukou do horké vody, atd.

Výchova dětí a tělesné tresty

Snažte se dítě dobře vychovávat a podporovat v nich dobré vlastnosti. Místo kritiky jej také chvalte. Každé dítě své rodiče občas zkouší, chce vědět, kam až může zajít. Někdy se potrestání svého potomka nevyhneme. Pokud však zvolíme tresty fyzické, dítě si nezapamatuje špatnost svého chování, ale jen negativní pocity z pohlavků.


Tresty - co ano a co ne?

Pokud máte pocit, že se bez fyzických trestů neobejdete, používejte je spíše jen symbolicky. Malé dítě můžete plácnout přes zadeček, nikdy ale ne přes tvář nebo po hlavě. Fyzicky netrestejte děti mladší než jeden rok, které ještě pořádně nechápou souvislosti.
Potrestáním problém uzavřete, více už dítěti jeho prohřešky nepřipomínejte.
Lépe než výprask funguje snížené kapesné nebo zákaz hraní na počítači.


Tělesné tresty a jejich důsledky

Fyzické tresty starších dětí brání v jejich duševním vývoji. Dítě nepřemýšlí o svém chování a stává se poslušným jen proto, aby se vyhnulo potrestání.
Fyzicky trestané dítě v dospělosti reaguje agresivně a protože je naučeno, že prosazovat se člověk může i pěstmi, tuto metodu také sám využívá.


Tělesné tresty versus týrání

Pokud jsou fyzické tresty příliš časté nebo silné, mohou vést k pokusům o útěk z domova. Takové děti mají psychické problémy, může se u nich rozvinout bulimie, anorexie, tendence k sebepoškozování, mohou se zapojit do pochybné party nebo začít užívat drogy.

Zdroj:Klikni !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magda Magda | 25. září 2014 v 22:48 | Reagovat

Naše malá nám začala najednou utíkat - dřív se v klidu nechala vést za ruku, ale najednou nechce a "bere nám roha", jak jinak než nejlépe u silnice, po které přejede asi tisíc aut za minutu. Zákaz bere s krajní nevolí - to znamená s pořádnými záchvaty vzteku. Hledali jsme, co s tím a našli www.erada.cz/?p=1173 . Teď už víme, proč tyto projevy nepotlačovat a jak se s tím všichni srovnat.

2 Adminka Deprese - Stres -Diskuse Adminka Deprese - Stres -Diskuse | E-mail | Web | 18. března 2017 v 18:19 | Reagovat

Díky za odkaz :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama